مجوز موقت آمریکا به هواوی برای 90 روز دیگر تمدید می‌شود

در ماه مه سال جاری، در پی شدت گرفتن جنگ تجاری بین چین و آمریکا، شرکت چینی هواوی از هرگونه تجارت با شرکت‌های آمریکایی منع شد، اما چند روز بعد یک مجوز موقت برای ادامه فعالیت‌های این شرکت در آمریکا صادر شد. بر اساس این مجوز، غول ارتباطات مستقر در شنژن، تنها 90 روز فرصت داشت تا با شرکای آمریکایی خود تجارت کند و این مهلت 90 روزه امروز به پایان می‌رسد.

بر اساس گزارش رویترز، پیش بینی می‌شود وزارت بازرگانی ایالات متحده مجوز تجارت هواوی با شرکت‌های آمریکایی را برای سه ماه دیگر تمدید کند و این امیدواری وجود دارد که در طول این مدت، ایالات متحده و چین موفق به حل اختلافات تجاری خود شده و به توافق برسند.

این آژانس خبری گزارش خود را به نقل از “دو منبع آگاه” منتشر کرده و اذعان کرده که در حال حاضر هیچ یک از طرفین در مورد این موضوع اظهار نظر نمی‌کنند. هواوی در شرایط فعلی حکم یک ابزار چانه‌زنی را در مذاکرات بین دو ابرقدرت اقتصادی جهان دارد و انتظار می‌رود روسای جمهور دو کشور آمریکا و چین، در اواخر هفته جاری در مورد آینده این شرکت صحبت کنند.

به گفته ویلبور راس، وزیر تجارت آمریکا، در طول سه ماه گذشته بیش از 50 شرکت آمریکایی از مجوزهای ویژه برای فروش قطعه و خدمات به هواوی استفاده کرده‌اند. حجم خرید هواوی از شرکت‌های آمریکایی بسیار بالا است و بد نیست بدانید که از 70 میلیارد دلاری که این شرکت در سال 2018 صرف خرید قطعات سخت افزاری کرده، حدود 11 میلیارد دلار آن به شرکتهای آمریکایی مانند کوالکام، اینتل و میکرون پرداخت شده است. اغلب این هزینه نیز صرف خرید تراشه‌های حافظه برای گوشی‌های هوشمند و آنتن‌های 5G شده است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید