عینک‌ واقعیت افزوده‌ هواوی به زودی عرضه خواهند شد

هواوی در ایالات متحده بیشتر به عنوان تهدیدی برای امنیت ملی شناخته می‌شود تا یک برند گوشی‌های همراه! اما حتی بدون حضور در آمریکا، این کمپانی موفق شده تا در سر تا سر جهان با اپل و سامسونگ رقابت کند و موفق شده تا حدی به اندازه‌ی آن‌ها شناخته شود. مشکلی که در آمریکا وجود دارد نیز ناشی از عدم اعتماد مجلس آمریکا به یک سری از شرکت‌های فناوری چینی همانند هواوی و ZTE است.

به هر حال، با وجود تمام این مشکلات، مدیر بخش مصرف کنندگان هواوی، ریچارد یو، در مصاحبه‌ای با یک شبکه‌ای بازرگانی آمریکایی، اعلام داشت که در حال کار روی یک سری عینک‌های واقعیت افزوده (AR) هستند و قصد دارند که تجربه‌ی استفاده از این عینک‌ها را به مرحله‌ی بعدی ببرند. واقعیت افزوده از فناوری دیجیتال برای ترکیب عکس‌های واقعی روی یک صفحه، با تصاویر ساخته شده به صورت دیجیتالی استفاده می‌کنند که پوکمون گو (Pokemon Go) یکی از شناخته‌ شده‌ترین کاربردهای این تکنولوژی است. به گفته‌ی ریچارد یو، این دستگاه‌ها در یک تا دو سال آینده عرضه خواهند شد.

کمپانی‌های دیگری نیز در این زمینه دست به نوآوری‌هایی زده‌اند و اپل هم بیان داشته که تا سال آینده، ممکن است از عینک‌های AR خود رونمایی کند. اپل و هواوی بی‌شک از شکست گوگل گلس به عنوان یک محصول برای مصرف کنندگان و تبدیل شدن آن به عنوان ابزاری در صنعت و دیگر تجارت‌ها، درس خواهند گرفت و از این لحاظ به نسبت گوگل جلوتر هستند. کسانی که از عینک‌های AR استفاده می‌کنند، می‌توانند اطلاعات و داده‌ها را، همان‌طور که شما در تلفن همراه خود می‌بینید، جلوی چشم خود و روی صفحه‌ی عینک خواهید دید. به دلیل اینکه گوگل گلس قابلیت گرفتن عکس و ویدیو به صورتی که کسی متوجه نشود را داشت، خیلی از مراکز و سینما‌ها استفاده از آن را ممنوع کردند! با همه‌ی این اوصاف، بسیاری از کارشناسان معتقدند که قدم بعدی در دنیای رو به رشد تکنولوژی، عینک‌های واقعیت افزوده خواهند بود.

یو در این مصاحبه بیان داشت:

در ابتدا، عینک‌های واقعیت افزوده ممکن است فقط با گوشی شما کار کنند و یا فقط کمک کنند که میدان دید خود را افزایش دهید؛ اما با گذر زمان، متوجه خواهید شد که AR چیزی بیشتر از این‌هاست. در یک تا دو سال آینده، صنایع استفاده‌ی کاملی از این وسایل خواهند کردند و به صورت تجاری مورد استفاده‌ی کاربران قرار می‌گیرند. ما یک تجربه‌ی کاربری بسیار بهتر به شما ارائه خواهیم داد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع PhoneArena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها