هواوی جایگزین اپ‌های گوگل را تا آخر 2019 آماده می‌کند

تحریم تجاری آمریکا علیه کمپانی چینی هواوی تأثیر زیادی بر استراتژی و راهبرد این شرکت داشته اما ظاهراً هیچ خبری از نشان دادن ضعف نیست! بر اساس گزارشی که به تازگی توسط Economic Times منتشر شده، هواوی همکاری نزدیکی را با توسعه دهنده‌های هندی آغاز کرده تا برنامه‌هایی را برای جایگزین کردن اپ‌های پرکاربرد گوگل تولید کنند. همان طور که احتمالاً می‌دانید، به واسطه محدودیت‌های اعمال شده علیه هواوی، این شرکت نمی‌تواند در جدیدترین گوشی‌های خود و همچنین گوشی‌های برند آنر، از اپلیکیشن‌های پیش فرض و پرکاربرد گوگل در اندروید، نظیر نقشه یا مپس، گوگل درایو و جی‌میل استفاده کند.

مدیرعامل شعبه هندی هواوی و آنر در گفتگو با Economic Times اشاره کرده که این شرکت سعی دارد اکوسیستم خاص خود را در دنیای موبایل ایجاد کند و در این راستا بسیاری از اپ‌های کلیدی برای فعالیت‌های مسیریابی، پرداخت‌های الکترونیکی، گیمینگ و پیام رسانی، تا انتهای ماه دسامبر یا به عبارت دیگر تا انتهای سال 2019 میلادی به بهره‌برداری کامل خواهند رسید.

سرویس‌ها و خدمات هواوی

در حال حاضر اکوسیستم گوگل شامل تعداد زیادی برنامه است که از جمله آن‌ها می‌توان به گوگل پلی گیمز، گوگل مپس، جی‌میل، گوگل پی، یوتیوب و گوگل پلی استور اشاره کرد. بنابراین هواوی برای ایجاد اکوسیستم اختصاصی خود مجبور است برای تمام این سرویس‌ها و برنامه‌ها جایگزینی مناسب ارائه کند. به همین منظور، کمپانی آنر که در واقع زیرمجموعه هواوی محسوب می‌شود، در حال رایزنی توسعه‌دهندگان 150 اپلیکیشن برتر هندی است تا برنامه‌های خود را در “اپ گالری” (جایگزین گوگل پلی استور در گوشی‌های هواوی) عرضه کنند.

مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها