رشد فروش هواوی در سه ماهه اول 2019؛ خطر بیخ گوش سامسونگ!

سال 2018 برای شرکت چینی هواوی سال پر فراز و نشیبی بود و این فروشنده جنجالی تجهیزات مخابراتی موفق شد در دو سه‌ماهه متوالی کمپانی اپل را در زمینه فروش شکست داده و به رده دوم فروش جهانی گوشی‌های هوشمند صعود کند. اما در نهایت، این غول تکنولوژی چینی در سال گذشته باز هم به رتبه سوم در بازار تلفن همراه بسنده کرد. البته میزان فروش این شرکت در سال 2018 در مجموع چیزی بالغ بر 206 میلیون دستگاه در سراسر جهان بود که نسبت به 153 میلیون دستگاه سال 2017، پیشرفت قابل توجهی است. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

در حالی که شرکت های تحقیقاتی مانند Strategy Analytics و International Data Corporation (IDC) هنوز گزارش‌های تحلیلی خود برای سه ماهه اول سال 2019 را منتشر نکرده‌اند، اما سران هواوی خبر از ثبت رکوردهایی جدید در زمینه فروش داده و تأیید کرده‌اند که این شرکت در مسیری قرار گرفته که روز به روز فاصله‌اش را با بزرگ‌ترین تولید کننده گوشی‌های هوشمند، یعنی سامسونگ، کمتر می‌کند و احتمالاً تا سال 2020 به اهداف بلندپروازانه خود، یعنی قرار گرفتن در صدر جدول فروش، دست پیدا خواهد کرد.

طبق گزارش Morning Post South China، هواوی بین ماه‌های ژانویه و مارس 2019 موفق به فروش حدود 59 میلیون گوشی هوشمند در سراسر جهان شده که سنبت به آمار 39 میلیونی سه ماهه اول 2018 پیشرفتی 50 درصدی را نشان می‌دهد. ثبت چنین رکوردی باعث می‌شود تا فاصله هواوی با اپل بیش‌تر از گذشته شود؛ در واقع اپل در سه ماهه اول 2018 تنها در حدود 52 میلیون دستگاه آیفون به فروش رسانده بود و اکثر تحلیل‌گران انتظار دارند که این آمار در سه ماهه اول سال 2019 نیز با کمی کاهش همراه باشد.

بنابراین، تقریباً غیرممکن خواهد بود که اپل دوباره بتواند به مدال نقره در بازار دست پیدا کند، زیرا گوشی‌های آیفون این شرکت برای احیاء شدن و بازیابی فروش خوب خود، مطمئناً به ماه‌ها زمان نیاز خواهند داشت و این در حالی است که انتظار می‌رود هواوی همچنان به روند رو به رشد خود ادامه دهد. در مجموع، هواوی می‌تواند در سال 2019 فروشی بین 250 تا 260 میلیون واحد را تجربه کند، که احتمالاً برای شکست دادن سامسونگ و تصاحب جایگاه این شرکت کافی نخواهد بود، اما مسلماً می‌تواند نوید دهنده ظهور یک حاکم جدید در دنیای گوشی‌های هوشمند در سال آینده میلادی باشد.

تا آن زمان، باید توجه داشته باشیم که افزایش قابل ملاحظه فروش گوشی‌های هوشمند هواوی در سه ماهه اول 2019 به شدت به رشد درآمد کلی این شرکت و رساندن آن به چیزی در حدود 27 میلیارد دلار مؤثر بوده که در مقایسه به مدت مشابه سال گذشته، 39 درصد بیشتر شده است. نکته قابل توجه این که، هواوی خبر از رشدی گسترده در زمینه فعالیت‌های اپراتوری و شرکت‌های تجاری خود و همچنین گروه لوازم الکترونیکی مصرفی، داده است و انتظار می‌رود که هر سه این بخش‌ها در سال 2019 رشد دو رقمی افزایش درآمد را تجربه کنند. این بدان معنی است که علیرغم مخالفت‌های دولت ایالات متحده، هواوی هم در زمینه فروش گوشی‌های هوشمند و هم در زمینه فروش تجهیزات 5G، بسیار موفق بوده است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها