هواوی میت 11 (یا میت 20) هم به اسکنر اثر انگشت داخلی مجهز خواهد بود

بالاخره پس از سال‌ها شایعه و گمانه‌زنی، در سال 2018 اولین گوشی‌های مجهز به اسکنر اثر انگشت داخلی (زیر نمایشگر) با نام‌های «ویوو ایکس 20 پلاس یو دی» (vivo X20 Plus UD) و «ویوو ایکس 21 یو دی» (vivo X21 UD) وارد بازار شدند که این محصولات از سنسور‌ ساخت سیناپتیکس (Synaptics) برای این منظور استفاده کرده‌اند.

با عرضه گوشی‌های مذکور، بیشتر شرکت‌های تولید کننده تمام تلاش خود را به کار بسته‌اند تا در این زمینه عقب نمانند و کمپانی چینی هواوی هم یکی از این شرکت‌ها است. بنا به اخباری که به تازگی منتشر شده، هواوی قصد دارد در گوشی آینده خود با نام احتمالی میت 11 (Mate 11) از اسکنر اثر انگشت داخلی استفاده کنند. البته از آنجا که امسال در نامگذاری گوشی‌های سری پی از عدد 20 به جای 11 استفاده شده، هیچ بعید نیست که گوشی جدید سری میت هم با نام میت 20 معرفی شود. به هر حال، هواوی قصد دارد با استفاده از فناوری اولتراسونیک کوالکام در زمینه تعبیه اسکنر اثر انگشت در زیر نمایشگر، استفاده کند و بدین ترتیب میت 11 (یا میت 20) می‌تواند اولین محصول مجهز به این فناوری جدید کوالکام باشد.

انتظار می‌رود هواوی میت 11 (یا میت 20) در اواخر سه ماهه سوم یا اوایل سه ماهه چهارم 2018 روانه بازار شود. با اینکه فناوری اولتراسونیک کوالکام نسبت به تکنولوژی‌های مشابه کمی گران‌تر است، اما این ماژول ضخامتی تنها برابر 0.44 میلی متر داشته و با کاورهای شیشه‌ای با حداکثر ضخامت 800 میکرون به خوبی کار خواهد کرد. این در حالی است که اسکنرهای خازنی معمولی تنها امکان استفاده از کاورهای شیشه‌ای 200 تا 300 میکرونی را می‌دهند. علاوه بر این، فناوری اولتراسونیک کوالکام در هنگام مرطوب یا روغنی بودن انگشت کاربر هم کارایی خود را از دست نداده و به درستی عمل خواهد کرد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها