منتظر گوشی‌های جدید هواوی با سرویس نقشه «تام تام» باشید!

در طی چند ماه گذشته، هر روز خبرهای جدیدی در مورد جنگ تجاری آمریکا و چین و شرایطی که برای کمپانی هواوی پیش آمده، به گوش می‌رسد و به نظر نمی‌رسد به این زودی‌ها این داستان خاتمه پیدا کند. غول چینی حوزه مخابرات و تولید گوشی، در زمینه تطبیق دادن خود با شرایط و یافتن راه حل‌ها و رویکردهای نو و جایگزین، واقعاً‌ سریع و خوب عمل می‌کند و به سرعت در حال حرکت در این مسیر می‌باشد. البته شاید این مسئله بیشتر از اجبار و ضرورت نشأت می‌گیرد، چرا که اگر هواوی بخواهد فروش خوب گوشی‌های خود و درآمدزایی کنونی ادامه داده و همچنان در بازارهای غربی فعال بماند، مجبور است به فکر چاره باشد. گذشته از این، در حال حاضر هیچ افق روشنی برای روابط بین چین و آمریکا و در نتیجه شرایط هواوی، قابل تصور نیست و از همین رو این شرکت در چند وقت اخیر مجبور شده تا سعی کند تا جای ممکن از وابستگی به شرکت‌های آمریکایی بکاهد و به استقلال برسد.

هواوی در تازه‌ترین اقدام خود در این رابطه، با کمپانی نام آشنای تام تام (TomTom) که یک شرکت چند ملیتی هلندی بوده و در زمینه سیستم‌های ناوبری فعالیت می‌کند، وارد همکاری شده است. قرارداد همکاری بین این دو شرکت ظاهراً‌ چند وقتی است که به امضاء رسیده اما بنا به دلایلی مخفی مانده بود تا اینکه روز جمعه سخنگوی تام تام، آقای رمکو میسترا (Remco Meerstra) خبر آن را به صورت رسمی اعلام کرد. هر چند که هنوز هم جزئیات زیادی از این قرارداد فاش نشده است.

هواوی

البته حدس زدن برخی موضوعات احتمالی همکاری دو شرکت هواوی و تام تام به هیچ وجه کار سختی نیست. با توجه به روند رو به رشد تام تام در زمینه طراحی و راه‌اندازی سیستم‌های ناوبری و انواع سرویس‌های مرتبط با نقشه، به احتمال زیاد هواوی قصد دارد از این سرویس‌ها به عنوان جایگزینی برای سرویس‌های مشابه گوگل استفاده کند و خلأ آن‌ها را در محصولات آتی خود پر کند. استفاده از این سرویس‌ها به خصوص در حوزه گوشی‌های هوشمند به طور قطع یکی از نقاط تمرکز هواوی خواهد بود و اگر همه چیز آن طور که دو شرکت در قرارداد خود پیش‌بینی کرده‌اند خوب پیش برود، باید در آینده‌ای منتظر دیدن نقشه‌ها و سرویس‌های تام تام در گوشی‌های هواوی باشیم.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید