یکی از کارمندان هوآوی ساخت گوشی نکسوس را تایید کرد

الان چند ماهی می شود که شایعات مربوط به ساخت نسخه بعدی سری گوشی های نکسوس گوگل توسط هوآوی به گوشی می رسد (یا دست کم یکی از گوشی های نکسوس، زیرا احتمال دارد که LG نیز بر روی گوشی دیگری از این سری در حال کار باشد). و حالا یکی از نشریات، ادعا کرده که توسط یکی از کارمندان شرکت هوآوی در انگلستان که نامش فاش نشده، این مطلب تایید شده است.

با این حال هیچ جزئیات دیگری در رابطه با این گوشی هوشمند بیان نشده است. احتمال می رود که گوشی نکسوس ساخت هوآوی تا انتهای سال جاری عرضه شود و گوگل و هوآوی نیز پیش از این اعلام کرده بودند که همکاری نزدیکی در ساخت یک دستگاه جدید با یکدیگر دارند.

huawei-nexus-02مطمئنا آنچه که هوآوی از این همکاری قصد دارد بدست بیاورد، کسب اعتبار بیشتر برای برند این شرکت می باشد. زیرا همکاری با شرکت مطرحی مانند گوگل می تواند جایگاه هوآوی را در بازار پر رونق تلفن های هوشمند تثبیت کند. اگر این اتفاق بیفتد، هوآوی می تواند موقعیت بسیار خوبی بدست آورد، البته با این وجود این شرکت اساسا نمی تواند گوشی هوشمند نکسوس را در کشور خانگی خود یعنی چین منتشر کند و علت این امر نیز ممنوعیت بسیاری از سرویس های شرکت گوگل در چین و رابطه نه چندان مطلوب دولت چین با گوگل می باشد. در همین زمینه منبع ناشناس مذکور با اعتماد به نفس بالایی اعلام کرده که هوآوی قادر خواهد این مسائل را حل کند. حالا گذشته از این که واقعا منظور این شخص چه بوده می توان این گونه حدس زد که احتمالا شرکت هوآوی قصد دارد یک گوشی هوشمند با سخت افزار مشابه ولی با نرم افزار بهینه شده در چین عرضه کند.

هنوز شرکت هوآوی صحبت های این فرد ناشناس را تایید نکرده است و گوگل نیز از هرگونه اظهار نظری دراین باره خودداری می کند. طبق اطلاعاتی که قبلا منتشر شده بود، گوشی نکسوس ساخت هوآوی از یک صفحه نمایش 5.7 اینچی QHD و پردازنده Snapdragon 810 ساخت Qualcomm استفاده خواهد کرد. هنوز مشخص نیست که طراحی این محصول جدید شباهتی با گوشی پرچمدار جدید هوآوی یعنی P8 دارد یا نه. به هر حال به محض انتشار اطلاعات بیشتر در این زمینه آن را در دیجی رو خدمت شما خوانندگان محترم ارائه خواهیم نمود.

منبع: gsmarena.com

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید

نظرات بسته شده است.