دوربین سلفی 32 مگاپیکسلی «هواوی نوا 5» تأیید شد

کمپانی چینی هواوی قصد دارد جدیدترین گوشی‌های هوشمند خود، یعنی سری نوا 5 (nova 5) را روز جمعه معرفی کند. به همین منظور هم این شرکت سعی کرده تبلیغات زیادی را پیرامون این محصولات در حساب Weibo خود (بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی چین) راه بیندازد. آخرین اطلاعاتی هم که به صورت رسمی در مورد نوا 5 ارائه شده این است که گوشی به یک دوربین سلفی 32 مگاپیکسلی مجهز خواهد بود.

یک نکته جالب در مورد طراحی ظاهری نوا 5 این است که بر خلاف چیزی که اوایل ماه جاری در خصوص وجود حفره دوربین در نمایشگر گفته می شد، این گوشی تلفن همراه در بالای خود دارای یک بریدگی کوچک و قطره ای شکل خواهد بود. اما به هر حال انتظار می رود که در تمامی مدل ها از سنسور GD1 سامسونگ برای دوربین سلفی استفاده شده باشد.

در مجموع انتظار می رود که هواوی نوا 5 آی (Huawei Novaya 5i) دارای حفره دوربین در نمایشگر LCD باشد، در حالی که مدل استاندارد نوا 5 از بریدگی قطره ای شکل استفاده کند. نوا 5 پرو هم احتمالاً از همین بریدگی قطره‌ای شکل استفاده خواهد کرد، در حالی که مدل نوا 5 آی دارای بریدگی عریض‌تری مانند آنچه که در سری هواوی پی 20 دیده بودیم، خواهد بود.

در حالی که گفته می شود نوا 5 آی به تراشه پردازشی کرین 710 مجهز شده، مدل استاندارد این گوشی به احتمال زیاد از پردازنده کرین 980 استفاده خواهد کرد. این اطلاعات امروز بار دیگر توسط وب سایت بنچمارک Geekbench تأیید شده است. این وب سایت شماره سریال SEA-AL10 را برای گوشی درج کرده که در واقع مربوط به نسخه استاندارد سری نوا 5 است. نتیجه تست‌های تک هسته‌ای و چند هسته‌ای بسیار شبیه به امتیازات به دست آمده توسط گوشی‌های مجهز به کرین 980 است و از همین رو می‌توان در مورد صحت آن تاحدود زیادی مطمئن بود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar