فروش هواوی پی 20 در سال 2018 از 20 میلیون واحد فراتر خواهد رفت؟!

بنا بر آخرین گزارش‌ها، هواوی انتظار دارد در سال 2018 میلادی بیش از 20 میلیون واحد گوشی هواوی پی 20 را به فروش برساند. این کمپانی چینی در حال حاضر از هدف خود برای غلبه بر آیفون در یکی دو سال آینده پرده برداشته و این طور که به نظر می‌رسد پرچمدار جدید شرکت نقشی اساسی را در این زمینه بر عهده خواهد داشت.

مدیر عامل هواوی، آقای ریچارد یو (Richard Yu)، در مصاحبه‌ای که اخیراً داشته به این نکته اشاره کرده است که شرکت مطبوعش هدف فروش بیش از 20 میلیون واحدی سری محصولات پی 20 را برای خود ترسیم کرده که این محصولات شامل مدل استاندارد پی 20 به همراه مدل ارزان قیمت پی 20 لایت و همچنین مدل رده بالای پی 20 پرو می‌باشد. با در نظر گرفتن نرخ رشد هواوی در چند وقت اخیر، دستیابی به چنین آمار فروشی اصلاً دور از انتظار نیست، اما به هر حال در مقایسه با آمار و ارقام سال گذشته پیشرفت زیادی را نشان می‌دهد. اگر به یاد داشته باشید، سال گذشته میلادی بلافاصله بعد از رونمایی پی 10 و پی 10 پلاس، هواوی اعلام کرد که هدفش برای این گوشی‌های هوشمند، رسیدن به آمار فروش 10 میلیون واحدی است و این یعنی توقع شرکت از پرچمدارهای امسال دقیقاً دو برابر شده است! البته توجه داشته باشید که سال گذشته، آمار فروش پی 10 لایت در نظر گرفته نشده بود.

سه گانه هواوی پی 20

به هر حال، مدیر عامل هواوی از توجه ویژه این شرکت بر بخش تحقیق و توسعه خبر داده و اعلام کرده که میزان سرمایه گذاری در این بخش در مقایسه با رقبا حدوداً 10 برابر بوده است. این سرمایه گذاری عظیم در بخش تحقیق و توسعه به هواوی امکان خواهد داد با ارائه نوآوری‌های بیشتر در محصولات آینده خود، فاصله‌اش را با رقبا افزایش داده و در جذب مخاطبان جدید بسیار بهتر عمل کند. البته آقای یو بر این نکته نیز بسیار تأکید دارد که باید مشتری‌های فعلی شرکت به هر نحو ممکن حفظ شوند. وی عنوان کرده که برای دستیابی به این هدف، هواوی قصد دارد با عرضه انواع به‌روزرسانی‌های مختلف، گوشی‌های قدیمی‌تر خود را هم همچنان سریع و آماده به کار نگه دارد.

در هر صورت، فعلاً هدف اصلی هواوی فروش هر چه بیشتر گوشی‌های سری پی 20 می‌باشد و برای رسیدن به این هدف کمپین‌های بازاریابی مختلفی را در اروپا و چین به راه انداخته است. از طرف دیگر با توجه به کاهش فروش نسبی اپل و اینکه آیفون بعدی این شرکت احتمالاً گران‌تر هم خواهد بود، هواوی فرصت خوبی را در اختیار دارد تا با معرفی محصولات رده بالا و نوآورانه، دیر یا زود اپل را شکست داده و جایگاه آن را در صنعت گوشی‌های هوشمند تصاحب کند.

لینک کوتاه http://bit.ly/2pvGi2s
منبع phonearena

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

در هنگام ارسال دیدگاه، آواتار ها به صورت خودکار و تصادفی انتخاب می‌شوند.

مطالب مرتبط