چرا دوربین هواوی پی 30 پرو از چند قابلیت کلیدی بی‌بهره است؟

هواوی پی 30 پرو هم مانند همتایان نسل گذشته خود، یعنی پی 20 پرو و میت 20 پرو، دارای یکی از بهترین دوربین‌ها در بین گوشی‌های هوشمند می‌باشد و این به لطف استفاده از حسگرهای به‌روز شده، عملکرد چشمگیر در شرایط نور کم و قابلیت بزرگنمایی پیشرفته بوده است. با این حال، هنوز هم برخی ویژگی‌ها هستند که در پرچمدار جدید هواوی خبری از آن‌ها نیست و این شرکت به تازگی دلیل این مسئله را توضیح داده است. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

مسئولان هواوی به تازگی در مصاحبه‌ای که با نشریات داشته‌اند، توضیحاتی را درباره عدم پشتیبانی هواوی پی 30 پرو از فیلم‌برداری 4K با نرخ 60 فریم در ثانیه ارائه کرده‌اند. سران این شرکت چینی در دفاع از این تصمیم، چنین استدلال کرده‌اند که مزایای واقعی ویدیوهای 4K تنها در صفحات نمایش بسیار بزرگ قابل مشاهده و درک است و در نتیجه، اضافه کردن چنین قابلیتی به گوشی‌های هوشمند که دارای نمایشگر کوچکی هستند، چندان منطقی به نظر نمی‌رسد. هواوی همچنین اشاره کرده که ضبط ویدیو در چنین فرمتی، فضای زیادی را از حافظه اشغال می‌کند و به همین دلیل توصیه می‌شود تا کاربران از فیلم‌برداری با وضوح فول اچ دی استفاده کنند؛ هر چند که هنوز هم امکان ضبط ویدیو با وضوح 4K و نرخ 30 فریم در ثانیه وجود دارد.

هواوی پی 30 پرو

در مصاحبه اخیر هواوی به این واقعیت هم اشاره شده که دوربین سلفی 32 مگاپیکسلی هواوی پی 30 پرو و پی 30 پرو از قابلیت فوکوس خودکار پشتیبانی نمی‌کند، و این در حالی است که این ویژگی در اغلب گوشی‌های رقیب وجود دارد. در توضیح این مسئله نیز مسئولان هواوی گفتند استفاده از “بهترین سنسور ممکن” بسیار مهم‌تر از به‌کارگیری سنسوری با بیشترین ویژگی است و در ضمن فوکوس خودکار برای دوربین سلفی لازم نیست، زیرا در بیشتر مواقع عکس‌های سلفی در یک موقعیت ثابت گرفته می‌شوند. هواوی همچنین اشاره کرده که پشتیبانی از فوکوس خودکار باعث بزرگ‌تر شدن بریدگی بالای نمایشگر می‌شود و شرکت مایل به پذیرش این مسئله نیست.

در حالی که می‌توان گفت تولید کنندگان دیگر در طول چند سال گذشته پیشرفت‌های زیادی در بخش دوربین گوشی‌های خود نداشته‌اند، هواوی سعی کرده به توسعه تکنولوژی خود در این زمینه ادامه دهد و اغلب نیز در هنگام معرفی گوشی‌های هوشمند خود، دوربین آن‌ها را با رقبا مورد مقایسه قرار می‌دهد. در طول مصاحبه از مسئولان این شرکت پرسیده شد که آیا هنوز هم چنین تأکیدی بر روی ویژگی‌های دوربین و مقایسه آن با رقبا لازم است، که در پاسخ گفته شد هواوی معتقد است بسیاری از خریداران پرچمدارهای این شرکت هنوز نمی‌دانند “دوربین گوشی آن‌ها بهترین است” و در نتیجه انجام مقایسه‌های مکرر ضروری به نظر می‌رسد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها