تاریخ رونمایی از گوشی‌های سری «هواوی پی 30» رسماً اعلام شد

برای مدتی همه فکر می‌کردند که پرچمدارهای نسل جدید هواوی ماه جاری میلادی و در جریان برگزاری کنگره جهانی موبایل بارسلون (MWC 2019) رونمایی خواهند شد. این فرضیه به حدی جدی بود که حتی سامسونگ هم آن را در برنامه‌ریزی‌های خود برای رویداد آنپکد در نظر گرفت و تصمیم گرفت تا با برگزاری مراسم خود چند روز قبل از آغاز به کار MWC 2019 تمام تلاش خود را به کار گیرد که با گوشی‌های خانواده گلکسی اس 10، پرچمدارهای سری هواوی پی 30 را شکست دهد.

اما درست مثل سال گذشته، دومین تولیدکننده بزرگ گوشی‌های هوشمند در دنیا، ظاهراً برنامه‌ای متفاوت از بقیه دارد، و به دنبال برگزاری یک رویداد اختصاصی در روز 26 مارس (سه‌شنبه 6 فروردین 98) و در شهر پاریس است. تاریخی که چند هفته پیش به صورت ضمنی توسط شعبه لهستانی این شرکت فاش شده بود و اکنون به صورت رسمی مورد تأیید قرار گرفته است. بنابراین هواوی همچون سال گذشته که گوشی‌های پی 20 و پی 20 پرو را در شهر پاریس و در ماه مارس معرفی کرد، نسل جدید پرچمدارهای خود را نیز در پایتخت فرانسه رونمایی خواهد کرد.

تاریخ معرفی هواوی پی 30

هواوی ضمن تأیید رسمی تاریخ و محل برگزاری رویداد خود در توئیتر، یک تیزر 10 ثانیه‌ای هم منتشر کرده که ظاهراً در آن به صورت اجمالی اقدام به معرفی محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری پایتخت فرانسه نموده است. اما با نگاهی دقیق‌تر به این ویدیو، می‌توان متوجه شد که در واقع تصاویر زیبایی که از برج ایفل، طاق پیروزی و کلیسای نتردام به نمایش در می‌آید، برای به رخ کشیدن قابلیت بزرگنمایی گوشی‌های سری هواوی پی 30 بوده است.

در حال حاضر گوشی هواوی پی 20 پرو قادر است با استفاده از دوربین سه لنزه پشتی خود، قابلیت چشمگیر زوم ترکیبی 5 برابری را ارائه کند. بنابراین به طور طبیعی انتظار می‌رود که هواوی در پی 30 پرو، توانایی‌های دوربین را به سطحی بالاتر ارتقاء داده و حداقل بتواند قابلیت‌های پردازش تصویر بسیار بهبود یافته میت 20 پرو را حفظ کرده و احتمالاً یک سنسور چهارم را نیز به ترکیب سه‌تایی لنزهای دوربین پشتی اضافه کرده و به واسطه آن، فناوری مدت پرواز سه‌بعدی (3D ToF) را نیز برای تشخیص عمق بسیار بهتر، در پرچمدار جدید خود به کار بگیرد. اگر چنین انتظاری محقق شود، در این صورت احتمالاً تعداد لنزهای دوربین پشتی مدل معمولی هواوی پی 30 هم از 2 به 3 ارتقاء خواهد یافت و بدین وسیله قادر به بزرگنمایی و ثبت عکس بدون افت کیفیت و از دست رفتن جزئیات خواهد بود.

منبع phonearena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar