هواوی حق اختراع گوشی با دوربین چرخشی سه گانه را به ثبت رساند

وقتی که صحبت از طراحی گوشی به میان می‌آید روندهای فعلی مثل دوربین سلفی کشویی، اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر و صفحه نمایش‌های تمام صفحه به ذهن خطور می‌کند. برای آن دسته از شرکت‌هایی که نوع سوم طراحی را اتخاذ می کنند معمولاً مکانیزم طراحی کشویی مثل می میکس 3، دوربین سلفی کشویی مثل وان پلاس 7 پرو یا دوربین های چرخشی مشابه گوشی ایسوس زنفون 6 به کار می‌رود.

به غیر از ایسوس، تولیدکننده دیگری که امسال طراحی دوربین چرخشی را اتخاذ کرد سامسونگ بود. این شرکت در گوشی گلکسی ای 80 خود ترکیبی از هر دو مکانیسم کشویی و چرخشی را به کار برد. اما حق اختراعی که به تازگی ثبت شده نشان می‌دهد که هواوی هم احتمالا به جمع شرکت‌هایی می‌پیوندد که طراحی دوربین چرخشی را برای دستگاه آینده خود انتخاب می‌کند. با دیجی رو همراه باشید.

گوشی هواوی با دوربین چرخشی

طبق گزارشی از LetsGoDigital، هواوی حق اختراع دستگاهی با طراحی دوربین چرخشی که به طراحی زنفون 6 شیاهت دارد را در تاریخ 9 ژانویه سال 2019 به ثبت رسانده است. خبر ثبت این حق اختراع در 17 دسامبر 2019 توسط دفتر مالکیت معنوی جهان منتشر شد. در حالی که طراحی دوربین دستگاه هواوی به دوربین زنفون 6 شباهت دارد اما گوشی هواوی به جای دو لنز، سه لنز دارد. این دوربین سه گانه قابلیت چرخش 180 درجه دارد و می‌تواند به عنوان دوربین سلفی هم کاربرد داشته باشد. اگر این مجموعه شامل یک لنز فوق عریض باشد صاحبان گوشی می‌توانند عکس‌های سلفی فوق عریض هم بگیرند که بسیار جالب خواهد بود.گوشی هواوی با دوربین چرخشی

در ماه گذشته، گزارشی منتشر شد که هواوی ممکن است طراحی دوربین چرخشی را برای پی اسمارت زد 2020 (P Smart Z) اتخاذ کند. پی اسمارت زد که امسال معرفی شد مجهز به یک دوربین سلفی کشویی بود، بنابراین سوئیچ به دوربین‌های چرخشی برای جانشین آن منطقی به نظر می‌رسد. در هر حال، این اولین باری نیست که هواوی این طرح را به کار می‌گیرد. پیش از این هم در سال 2015، هواوی شات ایکس که به آنر 7 آی معروف شد به دوربین چرخشی مجهز بود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gizmochina
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها