فلای تودی

هواوی تنها در سه ماهه اول امسال بیش از 28.3 میلیون گوشی فروخته است

همین چند سال پیش بود که با برند ناشناخته و چینی هواوی آشنا شدیم. در آن روزها افراد با ریسک زیاد و به خاطر امکانات فراوانی که با قیمت بسیار پایین عرضه می‌شد، اقدام به خرید تلفن از این برند ناشناس می‌کردند. اما تنها پس از چند سال ورق بازی برگشت و حالا هواوی به عنوان یک غول پیشرفته در صنایع تولید اسمارت‌فون شناخته می‌شود و حتی دارای طرفداران بسیار سرسختی نیز شده است. این شرکت در سال گذشته توانست به رکورد فروش 100 میلیون گوشی برسد که برای چنین برند نوپایی کاملاً یک رکورد فوق العاده محسوب می‌شود. اما اکنون خبری منتشر شده که هواوی تنها در سه ماهه اول سال 2016، توانسته بیش از 28.3 میلیون گوشی هوشمند در سراسر دنیا عرضه کند.

هواوی با داشتن محصولات مختلف در همه رده‌های پایین رده تا بالارده و پرچم‌دار توانسته نظر خریداران با هر بودجه و توان خریدی را به خود جلب کند و از این رو توانست در سال گذشته به فروشی بیش از 100 میلیون گوشی هوشمند برسد. هواوی با این رکورد توانست پس از سامسونگ و اپل، در جایگاه سوم بهترین فروشنده موبایل‌های هوشمند قرار بگیرد و بسیاری از شرکت‌های قدیمی فعال در این صنعت را پشت سر بگذارد. 7.4 درصد از گوشی‌های فروش رفته سال 2015 در سرتاسر جهان متعلق به برند هواوی است.

هواوی برای سال 2016 تولید و فروش 140 میلیون گوشی را هدف خود قرار داده که با توجه به فروش 100 میلیونی سال گذشته، دستیابی به چنین هدفی توسط این شرکت چینی چندان هم دور از انتظار به نظر نمی‌رسد. این آمار 30 درصد رشد را نسبت به فروش سال گذشته نشان می‌دهد. البته خبرهایی نیز وجود دارد که هواوی سطح توقعات خود را پایین آورده و برای سال 2016، فروش 120 میلیون نسخه را هدف قرار خواهد داد.

هواوی پی 9 و پی 9 پلاس هر دو پرچمدارهای 2016 این شرکت هستند که از دو دوربین اصلی در پشت خود بهره می‌برند. دوربین هر دو مدل تحت لایسنس شرکت آلمانی لایکا ساخته شده‌اند و نوید کیفیت بالایی را در زمینه عکاسی می‌دهند. این دو مدل از زمان عرضه در کنار هم توانسته‌اند به فروش 2.6 میلیون دستگاه دست یابند و به نظر می‌رسد استقبال از پرچمداران جدید هواوی بسیار رضایت بخش بوده است.
هواوی پی 9

از سوی دیگر انتظار می‌رود هواوی با معرفی پرچمدار آنر 8 در تیر ماه با قیمت 2000 یوان بتواند جهش دیگری را در میزان فروش خود ایجاد کند. همچنین نباید از نسل دوم سری میت اس یعنی Mate S2 با قیمت تقریبی 4000 تا 5000 یوان غافل بود زیرا این سری نیز در سال گذشته توانست فروش خوبی را تجربه کند.

مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد