اخراج مدیران ال‌جی به دلیل فروش کم جی ۵

جی ۵ از دور یک گوشی جالب به نظر می‌رسد. اما وقتی دقیق‌تر به آن نگاه می‌کنیم، چندان چنگی به دل نمی‌زد و ال‌جی نتوانسته انتظارات کاربران را از یک گوشی پرچم‌دار برآورده کند.

اما به نظر می‌رسد این شرکت کره‌ای قصد دارد تولید این سری از گوشی‌ها را متوقف کند و کسانی که در ساخت این هندست دخیل هستند را از شرکت خود اخراج کند و به ضررهای خود در این بخش پایان دهند.

مدیران شرکت جابجا شده‌اند. یک مدیریت جدید در حال کنترل بخش تحقیقات و توسعه، خط تولید و بازاریابی و فروش است. همچنین بخش فروش خارجی نیز در حال آماده شدن برای عرضه بعدی محصولات خود هستند. تمامی این تصمیمات تنها برای برون‌رفت از دفع سه ماه ضرر متوالی است. حتی کاهش هزاران کارمند و کارگر هم نمی‌تواند از این ضرر سه‌ماهه جلوگیری کند.

ال‌جی عنوان کرد که:

این اعلامیه برای این است که اعلام کنیم شرکت ال‌جی الکترونیک در ایجاد فروش برای پرچم‌دار خود یعنی جی ۵ با شکست مواجه شده است.

این شرکت کره‌ای در مقدار صادرات به آمریکا در رده سوم و از لحاظ جهانی در رده هفتم است. درحالی‌که ال‌جی می‌تواند از این شرایط عالی  برای سود بیشتر استفاده کند اما یکی از مدیران ارشد ال‌جی فکر می‌کند که متأسفانه در درک شرایط  اقتصادی موجود، برخلاف اپل و سامسونگ دچار اشتباه شده‌اند و مشکلات ال‌جی بدون ریشه‌یابی قابل‌درک نیست. یکی از این مشکلات انتقال خط تولید به کشورهایی چون ویتنام و سایر شرکت‌های آسیایی با نیروی کار ارزان است.

اما شما مخاطبان دیجی‌رو چگونه فکر می‌کنید؟ آیا ال‌جی نیاز به بازنگری در استانداردهای خویش است؟ یا همین استراتژی موجود توانسته نظر شمارا به‌طرف محصولات ال‌جی بیشتر جذب کند؟ ما شاهد رشد خوبی در بخش اپتیموس جی بودیم (چنین رشد خوبی را با سری جی نیز تکرار کرد). اما آیا این شرکت کره‌ای راه را در مورد جی ۵ گم کرده است؟

0 0 رای
امتیاز دهید
منبع pocketnow
مطالب پیشنهادی
4 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها