تشخیص امن بودن وب سایت ها با افزونه WOT

این روز ها سایت ها و وبلاگ های آلوده روز به روز بیشتر می شوند و باید مراقب امنیت اطلاعات خود باشیم. ممکن است با ورود به یکی از همین سایت های آلوده همه اطلاعات سیستم در معرض خطر قرار گیرند، پس چرا با اطمینان خاطر وارد یک سایت نشویم؟

به نظر شما چگونه می توان از امن بودن وب سایت ها مطلع شد؟ شاید نرم افزار های امنیتی که بر روی سیستم عامل نصب می شوند بتوانند ویروس ها و بعضی از خطرات را گزارش دهند اما قطعا بعضی خطرات با این نوع نرم افزارها قابل تشخیص نخواهد بود. در این مطلب قصد داریم یک افزونه عالی و محبوب برای مرورگر گوگل کروم و فایرفاکس معرفی کنیم تا بعد از نصب آن، با خیال راحت به وب گردی در دنیای مجازی بپردازید.

WOT افزونه ای است که با نصب بر روی مرورگر می تواند امنیت وب سایت ها را گزارش دهد.روش کار این افزونه بر اساس امتیاز کاربران می باشد به طوری که کاربران می توانند به سایت هایی که روزانه مراجعه می کنند امتیاز دهند. ممکن است شما وارد سایتی شده باشید که مطلب مفیدی ندارد، به راحتی با استفاده از این افزونه و یا ورود به سایت اصلی می توانید جفنگ بودن سایت مورد نظر را گزارش دهید تا مراجعه کنندگان دیگر از این موضوع مطلع شوند.

بعد از نصب WOT آیکون کوچکی در بالای مرورگر ظاهر می شود که با با ورود به سایت های مختلف تغییر رنگ می دهد. رنگ سبز نشان از امنیت وب سایت مورد نظر دارد و رنگ قرمز یعنی سایت وارد شده نا امن است. حتی زمانی که از طریق موتور جستجوهایی مانند گوگل و بینگ دنبال چیزی می گردید، سایت هایی که در نتایج ظاهر می شوند با علامت های قرمز، نارنجی، سبز و یا سفید تفکیک می شوند و به راحتی می توان قبل از وارد شدن به سایتی که قصد ورود به آن را دارید اطلاعات امنیتی آن را بدست آورید.

safe websites

WOT را از این قسمت برای مرورگر گوگل کروم نصب نمایید و اگر از موزیلا فایرفاکس استفاده می کنید از اینجا اقدام کنید. اگر از این افزونه استفاده کردید به ما دیجی رو رای دهید!

لینک کوتاه http://bit.ly/2DjfPP7

تبلیغات

نظرات بسته شده است.

مطالب مرتبط