حذف پست کالبدشکافی گلکسی فولد در iFixit به درخواست سامسونگ!

در حالی که هنوز این امیدواری وجود دارد که مشکلات اولیه گلکسی فولد (Galaxy Fold) چندان وخیم نبوده و به آسانی توسط سامسونگ برطرف شوند، اما این طور که به نظر می‌رسد تاریخ عرضه نهایی این گوشی ممکن است به ماه ژوئن موکول شود و این اتفاق می‌تواند باعث پیشی گرفتن هواوی شده و اولین گوشی انعطاف‌پذیر این شرکت چینی با نام هواوی میت ایکس (Huawei Mate X) زودتر از گلکسی فولد سامسونگ روانه بازار شود؛ چیزی که مطمئناً به هیچ وجه مطابق میل مسئولان سامسونگ نیست و می‌تواند یک شکست هر چند کوچک برای این شرکت کره‌ای تلقی شود. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

اگر به یاد داشته باشید چندی قبل خبری منتشر کردیم مبنی بر اینکه وب سایت معتبر iFixit اقدام به کالبدشکافی گلکسی فولد کرده و به برخی ایرادها در طراحی این گوشی پی برده است. حال خبر رسیده که سامسونگ از این شرکت خواسته تا پست مذکور را از وب سایت خود حذف کند، چرا که ظاهراً مدلی که تحت کالبدشکافی و بررسی سخت افزاری قرار گرفته، مدل نهایی این گوشی انعطاف‌پذیر نبوده و سامسونگ در نظر داشته تا پس از جمع‌آوری بازخوردهای منتقدین و اعمال اصلاحات، نسخه نهایی را روانه بازار کند. با وجود اینکه مدل بررسی شده توسط iFixit توسط یکی از تامین کنندگان شخص ثالث در اختیار این شرکت قرار گرفته بود، اما مسئولان این وب سایت در نهایت تصمیم گرفتند تا پست مربوط به کالبدشکافی گلکسی فلد را از دسترس خارج کرده و منتظر عرضه نسخه نهایی و خرده فروشی این محصول بمانند.

گلکسی فولد
خط افتادن روی صفحه نمایش در محل لولا، یکی از مشکلاتی است که دریافت کنندگان مدل پیش نمایش به آن اشاره کرده‌اند

iFixit در توضیح اقدام خود چنین گفته است:

ما گوشی گلکسی فولد خود را از یکی از شرکای مورد اعتمادمان دریافت کرده بودیم. سامسونگ از طریق این شریک از ما خواسته تا پست کالبدشکافی گوشی را حذف کنیم. ما از لحاظ قانونی هیچ الزامی برای حذف مطلب خود نداریم. اما به احترام شریک خود، که ما آن را به عنوان یک متحد در تلاش برای هر چه تعمیرپذیرتر کردن دستگاه‌ها می‌دانیم، تصمیم گرفتیم تا پست مذکور را از دسترس خارج کرده و منتظر عرضه نسخه خرده فروشی گلکسی فولد بمانیم.

در حال حاضر سامسونگ با انتشار یک بیانیه رسمی اعلام کرده که به منظور “ارزیابی کامل بازخوردها و انجام تست‌های داخلی بیشتر، تصمیم گرفتیم تا عرضه گلکسی فولد را به تعویق بیاندازیم“. این شرکت، دلایل متعددی را برای تأخیر در عرضه اولین گوشی انعطاف‌پذیر خود ذکر کرده، اما با این حال هیچ اشاره‌ای به این واقعیت نکرده که چرا منتقدان و خبرنگران به اشتباه لایه محافظ پلی‌آمید را از روی صفحه نمایش گوشی جدا کرده‌اند.

سامسونگ در بیانیه خود به طور مستقیم به برخی مشکلات ناشی از نقص‌های طراحی گلکسی فولد اشاره کرده و به عنوان مثال در بخشی از آن گفته: “برخی قطعات داخلی دستگاه بر عملکرد صفحه نمایش تاثیر دارند“. بنابراین، این شرکت تصمیم گرفته تا واحدهای فرستاده شده برای خبرنگاران و منتقدها را جمع‌آوری کرده و تغییراتی در لایه محافظتی نمایشگر ایجاد کند تا هیچ کس به اشتباه تصور نکند که می‌توان این لایه را جدا کرد. در ضمن هشدارهایی هم بر روی گوشی درج خواهد شد تا نسبت به لایه محافظتی صفحه نمایش و جدا نکردن آن، آگاهی لازم را به کاربران بدهد.

 

 

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید