کاهش فروش آیفون در چین در سه ماهه دوم سال 2017!

به نظر می‌رسد در سال‌های اخیر از محبوبیت آیفون در کشور چین کاسته شده است. پارسال برای اولین بار از سال 2012 آیفون در لیست گوشی‌های پر فروش کشور چین دیده نشد. این آمار ناامید کننده در سال جاری نیز ادامه یافت و آیفون در سه ماهه دوم سال 2017 رتبه پنجم در گوشی‌های پر فروش کشور چین را به خود اختصاص داد.

این موضوع زمانی اهمیت پیدا می‌کند که بدانیم چین پرجمعیت‌ترین کشور دنیاست و میزان فروش بالای یک گوشی در این کشور موفقیت بزرگی برای کمپانی‌های سراسر جهان به حساب می‌آید.

در سال‌های اخیر برندهای چینی قدرتمندتر شده‌اند و گوشی‌های قوی و جذابی را عرضه می‌نمایند. از این رو کاربران چینی بیشتر به خرید این گوشی‌ها ترغیب می‌شوند و همین دلیلی شده تا به نوعی اپل بازار کشور چین را از دست بدهد.

در سه ماهه دوم سال 2017، رتبه اول فروش گوشی‌های هوشمند در چین به هواوی اختصاص دارد و اپو با اختلاف کمی در جای دوم قرار گرفته است. این دو کمپانی هر یک حدود 23 میلیون گوشی هوشمند در سه ماهه دوم سال 2017 در کشور چین به فروش رسانده‌اند. ویوو با فروش 16 میلیون گوشی رده سوم و شیائومی نیز با فروش 15 میلیون گوشی هوشمند رتبه چهارم را تصاحب کرده‌اند.

با این حال امید اپل به گوشی جدید خود یعنی آیفون 8 می‌باشد که بسیاری از علاقه‌مندان در سراسر جهان منتظر معرفی آن می‌باشند. احتمالا با عرضه آیفون‌های سال 2017 شاهد بهبود رتبه اپل در چین خواهیم بود.
آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها