هند با پشت سر گذاشتن آمریکا به دومین بازار بزرگ گوشی تبدیل شد

چین سال‌‌ها پیش توانست جای ایالات متحده را به عنوان بزرگترین بازار گوشی‌های هوشمند بگیرد، اما اکنون آمریکایی‌ها حتی نتواسنتند مقام دوم را هم حفظ کنند. مؤسسه Counterpoint Research در جدیدترین گزارش خود تخمین می‌زند که هند با فروش 158 میلیون دستگاه گوشی تلفن همراه در سال 2019 به دومین بازار بزرگ این محصول تبدیل شده و از ایالات متحده پیشی گرفته است. به گفته تحلیل‌گران، این پیشرفت صورت گرفته در بازار هند بیش از هر چیزی به حضور فعال و پررنگ تولیدکنندگان چینی در این کشور مربوط می‌شود. در واقع، 72 درصد از گوشی‌های وارد شده به بازار هند از مارک‌هایی مانند ریلمی، ویوو، شیائومی و اوپو هستند.

البته این بدان معنا نیست که مارک‌های غیر چینی در کشور بزرگ هند فروش پایینی دارند. اپل به لطف کاهش قیمت آیفون 10 آر و معرفی آیفون 11، توانست جهش خوبی را در اواخر سال 2019 داشته و فروش گوشی‌های خود را افزایش دهد. اما سامسونگ در طی همین دوره روند تقریباً‌ ثابنی داشته و در نهایت در سال 2019 پنج درصد از سهم بازار این شرکت در کشور هند کاسته شد.

جای تعجبی ندارد که هند با توجه به جمعیت بالای خود و بازار نو ظهوری که باعث شده تا این روزها تقریباً‌ بیشتر شهروندان قادر به تهیه گوشی هوشمند باشند، آمریکا را پشت سربگذارد. شاید در نگاه اول پیشی گرفتن هند از آمریکا و تبدیل شدن به دومین بازار بزرگ گوشی اتفاق چندان مهمی به نظر نرسد، اما توجه داشته باشید که این مسئله می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر نحوه طراحی و قیمت گذاری گوشی‌های هوشمند در سال‌های آتی داشته باشد. در واقع، تولید کنندگان گوشی سعی خواهند کرد تا در طراحی و ساخت محصولات جدید خود، توجه بیشتری به بازار هند داشته باشند و گوشی‌هایشان را با سلیقه و شرایط اقتصادی مردم این کشور سازگارتر کنند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها