درخشش اینفنیتی در بازار جهانی با ۳۷ درصد افزایش فروش

اینفنیتی ، که برند لوکس نیسان محسوب می‌شود، توانسته است در ماه مه سال جاری میلادی، فروش خود در بازارهای جهانی ۹ درصد افزایش دهد. همچنین فروش خودروهای این کمپانی در همین ماه، با ۱۶ درصد افزایش در بازار آمریکا همراه بوده است.

در مجموع پنج ماه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی، اینفنیتی ۳۷ درصد افزایش فروش داشته است که رقم قابل توجهی است. بزرگترین بازار این خودروساز ژاپنی، بازار آمریکا است. اینفنیتی در ماه مه، بیش از ۱۲،۵۰۰ خودرو در آمریکا به فروش رسانده است.

اینفنیتی Q50 سدان

رولاند کروگر ، مدیر عامل اینفنیتی، معتقد است که با عرضه‌ی نسخه‌ی جدید خودروی محبوب Q50 ، این افزایش فروش در ماه های آینده هم ادامه خواهد داشت.

او در یک کنفرانس خبری گفته است:

ساخت نسخه‌ی جدید پرفروش‌ترین خودروی ما یعنی Q50 سدان، در ژاپن شروع شده است و به زودی در بازار آمریکا و پس از آن هم در بازارهای جهانی عرضه خواهد شد.

اینفنیتی

نسخه‌ی معمولی سدان Q50 که در حال حاضر در بازارهای جهانی عرضه می‌شود، از یک پیشرانه‌ی ۲.۰ لیتری چهار سیلندر که به صورت خطی چیده شده‌اند بهره می‌برد و توان تولید ۲۰۸ اسب بخار قدرت را دارد. همچنین پیشرانه‌ی این خودرو به توربوشارژر مجهز است و قیمتی برابر با ۳۴۰۰۰ دلار دارد که برای چنین خودرویی رقم بسیار مناسبی است. همچنین نسخه‌های دیگری هم از Q50 موجودند. نسخه‌ی Q50 که به توربوشارژر دو قلو و پیشرانه‌ی ۶ سیلندر V شکل مجهز شده است، توان تولید ۳۰۰ اسب بخار را دارد و با سفارش نسخه‌ی اسپرت، این قدرت به ۴۰۰ اسب بخار افزایش خواهد یافت که باعث می‌شود این مدل بتواند در ۴.۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد.
همچنین در این نسخه، خودرو حداکثر سرعتی برابر با ۱۵۰ مایل بر ساعت (حدود ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت) خواهد داشت.

در بازار جهانی هم، اینفنیتی شاهد افزایش فروش بود و تعداد خودروهای فروش رفته‌ی این خودروساز در ماه مه به بیش از ۱۹۰۰۰ دستگاه رسید. حال اگر این تعداد را با تعداد دستگاه های فروش رفته در آمریکا مقایسه کنید، متوجه نقش بازار آمریکا در فروش اینفنیتی خواهید شد!

در پنج ماه اول امسال هم، اینفنیتی در مجموع بیش از ۱۰۰ هزار خودرو فروخت و انتظار می رود این روند فروش هم چنان ادامه پیدا کند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع autonews
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها