ربات های درون ‌خطی « Inline bots » خدمتی دیگر از تلگرام

در چند ماه گذشته توسعه‌دهندگان تلگرام با ارائه امکانات فوق‌العاده ثابت کرده‌اند که می توانند ایده‌های نو خلق کنند و تلگرام را از دیگر اپلیکیشن های پیام رسان متمایز نمایند. همانطور که می‌دانید یکی از ویژگی‌های جالب سرویس تلگرام ربات‌ها می‌باشند که با آنها می توان کارهای بسیاری انجام داد. توسعه دهندگان با ساخت ربات‌های مختلف می‌توانند یک سیستم خودگار خلق کنند و وظایفی مختلفی به آنها محول نمایند

حال توسعه دهندگان تلگرام در آخرین اقدام خود یک ویژگی دیگر به سرویس پیام رسان خود اضافه کرده‌اند: ربات های درون‌خطی « Inline bots ».

ربات های درون ‌خطی « Inline bots » را می‌توان در یک کلمه فوق‌العاده دانست، ویژگی‌ای که می‌تواند لذت اشتراک گذاری محتوا را چند برابر کند.

در حالت عادی ربات ها در صفحه‌ی اختصاصی خود محدود‌ند اما با ویژگی Inline bots ، ربات ها می‌توانند در چت های خصوصی و گروهی استفاده شوند، به طوری که فقط کافی است با استفاده از نام کاربری ربات مورد نظر، آن را در داخل چت ها صدا بزنید.

تلگرام در وب سایت خود چند ربات درون خطی « Inline bots » معرفی کرده است که در ادامه آمده‌اند:

@gif جستجوی تصویر GIF
@vid – جستجوی ویدیو
@pic – جستجوی تصویر Yandex
@bing –جستجوی تصویر در بینگ
@wiki – جستجو در ویکیپدیا
@imdb – جستجو در IMDB
@bold – تغییر ساختار متن‌ها

ربات های درونی « Inline bots »
ربات های درونی « Inline bots »

به طور کلی ربات های درون ‌خطی یا همان اینلاین ربات ها از انواع مختلف محتوا از جمله، تصاویر معمولی، تصاویر GIF متحرک، ویدیو، صفحات تحت وب و انیمیشن ها پشتیبانی می کنند. برای مثال اگر بخواهید از ربات بینگ استفاده کنید کافی است در داخل چت خصوصی یا گروهی خود ربات بینگ را با وارد کردن نام کاربری آن یعنی @bing صدا بزنید و بعد از آن کلمه مورد نظر را مانند “Flower”وارد کنید تا به صورت شناور تصاویر گل نمایان شود. حال کافی است یکی از آنها را انتخاب کرده تا به اشتراک گذاشته شود. البته به زبان پارسی نیز می توانید از اینلاین ربات ها استفاده کنید البته اگر محتوایی به این زبان وجود داشته باشد، که خوشبختانه ربات بینگ محتوای پارسی را نیز پشتیبانی می‌کند.

ربات های درونی « Inline bots »
ربات های درونی « Inline bots »

تصاویر GIF این خاصیت را دارند تا در صورت استفاده به صورت خودکار در قسمت استیکر ها اضافه شوند و این موضوع باعث خواهد شد که در آینده نزدیک نقش استیکرها کمرنگ‌تر از حال شود.

در پایان این نکته را فراموش نکنید که برای استفاده از این ویژگی باید اپلیکیشن تلگرام خود را به آخرین نسخه به روز نمایید و همچنین قبل از استفاده از ربات ها در چت های خصوصی و گروهی خود، با انتخاب ربات مانند @bing و کلیک بر روی گزینه‌ی Start خود را عضو ربات مورد نظر کنید تا ربات قابل استفاده شود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
2 دیدگاه
قدیمی‌ترین‌ها
جدیدترین‌ها محبوب‌ترین‌ها
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
4 سال قبل

ممنون از آموزش ولی نشد هر چی زدم تلگرامم اپدیت کردم