گوگل در حال ساخت یک اپلیکیشن پیام رسان است!

امروزه گوگل به تمامی عرصه ها نظیر جستجوگر، تبلیغات، ایمیل، سیستم عامل و غیره نفوذ کرده است. اما هرگز در زمینه ارتباطات اجتماعی قدرتمند ظاهر نشده است. حتی به نظر خیلی از کارشناسان همین اکنون نیز که گوگل تغییرات ظاهری را در سرویس گوگل گلاس خود ایجاد نموده، بسیاری از کاربران این سرویس و سرویس پیام رسان هنگ اوتز رضایت کاملی از این سرویس‌ها ندارند.

اما امروز وال استریت ژورنال گزارش می‌دهد که این کمپانی در حال کار بر روی دومین سرویس پیام رسان خود می‌باشد که تمرکز اصلی خودش را بر روی ربات‌ها خواهد گذاشت. این اتفاق جالب خواهد شد. کاربران علاوه بر گفتگو با دوستان خود، می‌توانند از ربات‌های گوگل استفاده نموده و درخواست‌ها و مشکلات خود را برای رفع نمودن با این ربات‌ها درمیان بگذارند. این کمپانی سخت در حال کار بر روی این چت‌بوت ها (همان ربات‌های چت) است تا هرچه بیشتر بتوانند با کاربران تعامل برقرار نمایند و به سوالات آنها پاسخ دهند. به نظر می‌رسد که محصول نهایی ترکیبی از سرویس‌های Google Now و Hangouts گوگل خواهد بود.

هدف اصلی از طراحی این محصول، تفکر گوگل در صنعت ربات‌ها می‌باشد. گوگل بر این باور است ابزار‌های اطلاعاتی که دارای سیستم واکنش خودکار هستند (مانند چت‌بوت ها) می‌توانند در کوتاه ترین زمان اطلاعات ارزشمندی را به شما ارائه دهند بدون آن که نیاز باشد شما مکالمه خودتان را در یک اپلیکیشن ارتباطی قطع نمایید.
هرچند به صورت دقیق مشخص نیست که قدرت واکنش این ربات‌ها در پاسخ دهی به کاربران چقدر خواهد بود اما می‌توان با توجه به جستجوگر قدرتمند گوگل و همچنین سابقه مثبت گوگل با توجه به سرویس Google Now خودش، انتظار عرضه یک اپلیکیشن قدرتمند را داشت.

ربات فیسبوک M به عنوان یکی از رقبای اصلی گوگل در این امر شناخته می‌شود. کمپانی فیسبوک در حال کار بر روی رباتی است که قادر به پاسخگویی در قبال پرسش‌های کاربران می‌باشد.

به نظر می‌رسد که گوگل نیز با توجه به افزایش قدرت روز رقیب اصلی خد، قصد دارد تا کاربران جستجوگر‌های خود را از دست ندهد.

در حال حاضر خبر رسمی از این اپلیکیشن به گوش نمیرسد و باید منتظر ماند و دید که در آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد!

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع androidpolice
مطالب مرتبط
2 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
دوربین مداربسته
5 سال قبل

ممنون ، امیدوارم گوگل یه نرم افزار کامل و کاربرپسند بده و ما هم به جای استفاده از نرم افزارهای دیگه بتونیم در مجموعه سرویس های گوگل ازش استفاده کنیم …