بنیانگذاران اینستاگرام با مارک زاکربرگ درگیر شدند!

به گزارش نیویورک تایمز، بنیانگذاران اینستاگرام یعنی Kevin systrom و Mike krieger، قصد ترک این کمپانی را دارند. طبق این گزارش این دو نفر استعفا داده و در طی هفته‌های آینده شرکت را ترک خواهند کرد.

افراد نزدیک به ماجرا گفته‌اند که این دو بنیانگذار دلیلی برای استعفای خود عنوان نکرده‌اند و این استعفا چندی پس از مدت 8 ساله که از راه اندازی اینستاگرام می‌گذرد صورت گرفته است.

با این حال طبق گفته‌ی منابع دیگر، دلیل این استعفا افزایش تنش میان مدیر عامل فیسبوک و این هم بنیانگذاران بوده؛ با اینکه فیسبوک طبق این شرایط اینستاگرام را خریداری کرده که اجازه‌ی عملکرد مستقل به آن را بدهد، اما گویا شرایط اینطور پیش نرفته.

با توجه به رشد آرام و چالش‌های جدید فیسبوک، رهبری این کمپانی، اینستاگرام را سکوی طلایی بعدی دیده و این موضوع باعث افزایش فشار روی اینستاگرام شده است.

در گذشته اوضاع میان مدیر عامل فیسبوک یعنی مارک زاکربرگ و کوین سیستروم خوب بود، اما در طی زمان میان‌شان تنش ایجاد شده است. یک مثال آن می‌تواند به اشتراک گذاری محتوا از طریق اینستاگرام بر روی فیسبوک باشد. در حالیکه زاکربرگ می‌خواسته این دو پلتفرم را بهم متصل کرده و به کاربران اجازه‌ی به اشتراک گذاری پست‌ها بر روی اینستاگرام را بدهد، کوین مخالفت کرده.

درگیری مشابهی هم بر سر ارسال نوتیفیکیشن‌های فیسبوک داخل اینستاگرام و وجود دکمه‌ی فیسبوک در تنظیمات اینستاگرام صورت گرفته.

در یک اعلامیه‌ی رسمی کوین گفته که آنها قصد دارند تا مدتی را به استراحت پرداخته و با خلق و تولید چیزی جدید، فصل تازه‌ای را رقم بزنند.

منبع fossbytes

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar