فلای تودی

قابلیت جابجایی بین چند اکانت، ویژگی جدید اینستاگرام در اندروید و آی او اس [رسمی]

با توجه به استقبال بی‌نظیر جهانی از شبکه اجتماعی اینستاگرام در دنیای تکنولوژی، وجود قابلیتی که امکان جابجایی بین چند اکانت را بدون نیاز به ورود و خروج بدهد، مدت هاست که مورد بحث بوده است. اگر خاطرتان باشد چندی پیش خبری مبنی بر وجود این قابلیت در تعدادی محدودی از گوشی‌های آیفون، در دیجی رو منتشر شد. همچنین سال گذشته نیز چنین قابلیتی در نسخه آزمایشی اینستاگرام در اندروید قرار داده شده بود. اما بالاخره امروز اینستاگرام چنین قابلیتی را به برنامه خود اضافه کرد، به طوری که بدین منظور کاربران دیگر نیاز به استفاده از چند گوشی و یا ترفندهای دیگر ندارند.

این خبر که به صورت رسمی از بلاگ اینستاگرام منتشر شده، قابلیت یاد شده را به صورت کامل معرفی کرده است. با توجه به این که کاربران زیادی از جمله کاربران تجاری، در آمد خود را وابسته به شبکه‌های اجتماعی می‌بینند، معمولا داشتن یک اکانت بهره وری آنها را کاهش می‌دهد. اما به لطف آخرین به روز رسانی اینستاگرام، حال کاربران به راحتی می‌توانند بین چند اکانت جابجا شوند.

با توجه به این که توسعه دهندگان این اپلیکیشن، مدت‌ها کاربر ها را در انتظار چنین قابلیتی گذاشتند (سیاست محدودیت و تاخیر!)، اما در نهایت با ساده ترین روش ممکن آن را در جدیدترین نسخه گنجانده‌اند. در بخش تنظیمات اپلیکیشن کاربران می‌توانند تمامی اکانت‌های خود را ثبت نمایند (حداکثر تا 5 اکانت) و به راحتی بین آن‌ها جابجا شوند. همچنین جهت جلوگیری از پست کردن تصویر برای اکانت اشتباهی، همیشه تصویر پروفایل اکانت در حال استفاده در نقطه خوبی قابل مشاهده است.

این ویژگی که ابتدا در ماه نوامبر در اندروید مورد آزمایش قرار گرفت، اخیرا به آی او اس پیوسته است. با نسخه 7.15 این برنامه کاربران هر دو سیستم عامل می‌توانند از قابلیت چند اکانته بهره برند. به نظر می‌رسد فروشگاه آیتونز هم اکنون به روز رسانی را قرار داده باشد و در مورد گوگل پلی نیز به زودی این مهم رخ خواهد داد.

همچنین نسخه‌ای از اینستاگرام برای کاربران ویندوز فون نیز طراحی شده است. اما با توجه به اینکه توسعه دهندگان این اپ اهمیت کمی به این سیستم عامل می‌دهند، ممکن است چنین قابلیتی هیچ‌گاه به ویندوز را پیدا نکند، چرا که با وجود انتشار اپلیکیشن اینستاگرام در سال 2013 برای ویندوفون، هنوز هم این اپ در نسخه‌ی آزمایشی به سر می‌برد!

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد