اینستاگرام با قابلیت‌های خاموش کردن نظرات و حذف دنبال‌کنندگان به‌روز رسانی شد

اینستاگرام یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های اجتماعی برای به اشتراک‌گذاری تصویر و ویدیو می‌باشد. این شبکه‌ی اجتماعی چند سالی از عمرش می‌گذرد، اما بااین‌وجود، این سرویس مبتنی بر اشتراک تصویر هنوز فاقد برخی از قابلیت‌های ضروری می‌باشد. اینستاگرام امروز اعلام کرده است که ویژگی‌های جدیدی را به برنامه‌ی خود اضافه کرده است. این امکانات جدید به شما اجازه می‌دهند تا کسانی را که مطالبتان را می‌بینند کنترل کنید و نحوه‌ی ارتباط سایر کاربران را با خود مشخص کنید.

بیشتر بخوانید:

قابلیت‌های جدید در برنامه‌ی اینستاگرام شامل امکان خاموش کردن بخش نظرات در مطالب، یک گزینه برای حذف کردن دنبال کننده‌ها در حساب‌های شخصی و امکان پسندیدن نظرات می‌باشد. تمام این ویژگی‌ها در راستای ایمن‌تر کردن اینستاگرام برای کاربران، ارائه‌شده است و بر اساس شرکت سازنده امکانات مذکور «به افراد کمک می‌کند تا هنگام به اشتراک گذاشتن زندگی خود در اینستاگرام احساس امنیت کنند و تجربه‌ی نظرات را بهبود می‌بخشد».

علاوه بر این، اینستاگرام امکان گزارش «خودآزاری» را نیز از این پس ارائه می‌دهد. اگر دیدید که فردی با گذاشتن تصویر و ویدیویی در حال ضربه زدن به خود می‌باشد، می‌توانید از این گزینه در بخش گزارش مطالب استفاده کنید. این گزارش به صورت بی‌نام ثبت خواهد شد و اینستاگرام با فرد گزارش‌شده توسط یک متخصص تماس برقرار می‌کند. کوین سیستروم، مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران اینستاگرام می‌گوید: «ما گروه‌هایی را در سراسر جهان داریم که 24 ساعت روز و 7 روز هفته را برای بررسی این گزارشات کار می‌کنند.»

در مطلبی که در وبلاگ وب‌سایت اینستاگرام منتشرشده است، آمده است که این قابلیت‌ها تنها آغازی برای ویژگی‌های مشابه در آینده می‌باشند. به نظر می‌رسد که این شرکت تصمیم دارد تا قدم‌های محکمی را در راستای ایمن‌تر و دوستانه‌تر کردن شبکه‌ی اجتماعی خود برای استفاده‌ی همگان، بردارند. شاید این به‌روزرسانی‌ها آن‌قدر هیجان‌انگیز نباشند، اما قطعاً اهداف مهمی را دنبال می‌کنند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Phone Arena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها