اینستاگرام اجرای آزمایشی استوری های عمودی را آغاز کرد

اگر از کاربران اینستاگرام باشید، حتماً می‌دانید که استوری‌ها در این اپلیکیشن به صورت افقی پیمایش می‌شوند و برای رفتن از یک استوری به استوری بعدی باید انگشت خود را از چپ به راست یا برعکس بکشید. اما این نوع مرور کردن استوری‌ها چندان خوشایند نیست و قابلیت مشابه در اپلیکیشن‌های رقیب مانند تیک تاک بسیار بهتر عمل می‌کند.

اینستاگرام برای حل این مشکل و بهبود بخش استوری‌های خود، امکان پیمایش عمودی را به صورت آزمایشی برای کاربران ترکیه و برزیل فعال کرده است. این شرکت در فوریه 2021 خبر کار کردن بر روی استوری‌های عمودی را داده بود و حالا به نظر می‌رسد، همه چیز به نهایی شدن نزدیک شده است.

در حالت عمودی، شما می‌توانید تمامی استوری‌های یک فرد را به صورت عمودی و دقیقاً مانند پست‌های عادی مرور کنید. برای رفتن به استوری‌های دیگر کاربران هم می‌توانید از پیمایش افقی استفاده کرده و انگشت خود را در صفحه به سمت چپ یا راست بکشید. همان‌طور که می‌توان حدس زد این روش بسیار کارآمدتر و کاربردی‌تر از روش فعلی است و کمک می‌کند تا بهتر بتوان با استوری‌ها تعامل برقرار کرد.

هنوز مشخص نیست که استوری‌های عمودی چه زمانی در اختیار کاربران کشورهای دیگر قرار خواهد گرفت. اما انتظار می‌رود در آینده‌ای بسیار نزدیک شاهد اضافه شدن این ویژگی باشیم.

منبع gsmarena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها