فلای تودی

به‌روزرسانی جدید اینستاگرام عرضه شد؛ اضافه شدن مکالمه ویدیویی و کانال‌های موضوعی

شبکه اجتماعی اینستاگرام با بیش از یک میلیارد کاربر فعال ماهانه و ارزشی بالغ بر 100 میلیارد دلار، یکی از شبکه های موفق در فضای مجازی محسوب می شود که سرعت رشد آن در چند سال اخیر همواره رو به افزایش بوده است.

در ادامه روند پیشرفت اینستاگرام، این برنامه از دیروز یک به روزرسانی جدید دریافت کرده که قابلیت مکالمه ویدیویی را به آن اضافه کرده است. این قابلیت که در داخل برنامه با نام  Instagram Direct شناخته می شود، به کاربران امکان می دهد تا به صورت رو در رو با هر شخصی که مایل بودند به صورت ویدیویی گفتگو کنند و یا اینکه به یک چت ویدیویی گروهی ملحق شده و به گفتگو با افراد حاضر بپردازند. قابلیت چت ویدیویی هیچ نیازی به شماره تلفن افراد ندارد و نوع پلتفرم کاربران هم هیچ محدودیتی ایجاد نمی کند. بنابراین صرف نظر از اینکه شخص مورد نظر شما از گوشی اندرویدی استفاده می کند یا آی او اس، می توانید از طریق اینستاگرام به وی به صورت ویدیویی مکالمه کنید.

به‌روزرسانی جدید اینستاگرام عرضه شد؛ اضافه شدن مکالمه ویدیویی و کانال‌های موضوعی

برای شروع یک مکالمه ویدیویی ابتدا باید وارد اینباکس Direct خود شوید و یکی از پیام های رسیده را باز کنید. سپس با لمس آیکون جدید دوربین، گوشی شخصی که قصد مکالمه با آن را دارید شروع به زنگ زدن خواهد کرد و به محض پاسخ دادن می توانید گفتگوی تصویری خود را آغاز کنید. هنگامی هم که در میانه یک مکالمه ویدیویی هستید، می توانید با مینیمایز کردن تصویر، بدون نیاز به قطع مکالمه با دیگر بخش های برنامه اینستاگرام کار کرده و به عنوان مثال پیام متنی ارسال کنید، یک پست جدید قرار دهید و یا فیدهای خود را بررسی کنید.

قابلیت چت ویدیویی اینستاگرام به شما امکان شروع مکالمه را با یک نفر می دهد اما می توانید اجازه دهید تا دو نفر دیگر هم به جمع شما اضافه شده و یک گفتگوی تصویری 4 نفره داشته باشید. اگر هم قصد ملحق شدن به یک گفتگوی گروهی فعال را دارید، می توانید در اینباکس خود با انتخاب موضوعات گروهی و لمس آیکون آبی رنگ دوربین به گروه اضافه شوید (اگر آیکون دوربین به رنگ آبی نبود، امکان ملحق شدن به گفتگو وجود نخواهد داشت). هنگامی هم که قصد پایان مکالمه یا ترک گروه را دارید، کافیست تا بر روی دکمه قرمز رنگ تلفن لمس کنید تا تماس قطع شود.

به‌روزرسانی جدید اینستاگرام عرضه شد؛ اضافه شدن مکالمه ویدیویی و کانال‌های موضوعی

علاوه بر قابلیت مکالمه ویدیویی، یک قابلیت جدید نیز در به روزرسانی اخیر اینستاگرام اضافه شده است. این قابلیت جدید نیز چیزی نیست جز اضافه شدن کانال های موضوعی به تب اکسپلور. با دریافت به روزرسانی جدید اینستاگرام، از این به بعد هر زمان که تب اکسپلور را باز کنید، لیست چندین کانال مختلف در موضوعاتی متنوع برایتان به نمایش درخواهد آمد تا اگر علاقه مند بودید بتوانید تمام پست های مربوط به یک موضوع خاص را پیگیری کنید.

یکی از این کانال ها “For You” نام دارد و شامل پست هایی است که ممکن است به آن ها علاقه داشته باشید. کانال های دیگر هم شامل مواردی همچون هنر، ورزش، زیبایی، حیوانات و غیره، هستند. شما می توانید هر  یک از این کانال ها را که علاقه ای به دنبال کردن محتوایشان ندارید در حالت بی صدا قرار دهید تا اعلان ها مربوط به آن موجب آزار و اذیتتان نشود. برای این کار باید بر روی اسم کانال لمس کرده و انگشت خود را نگه دارید تا گزینه mute ظاهر شود و سپس با انتخاب این گزینه کانال را بی صدا کنید.

به روزرسانی جدید اینستاگرام از روز گذشته برای کاربران هر دو سیستم عامل اندروید و آی او اس در دسترس قرار گرفته است.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها