اینتل کمپانی فناوری سیستم خودران MobilEye را 15.3 میلیارد دلار خرید

دیروز اینتل توانست با پرداخت 15.3 میلیارد دلار کمپانی MobilEye که بر روی اتومبیل‌های خودران کار می‌کند را خریداری کند. کمپانی MobilEye یکی از اصلی‌ترین نقش‌ها را در فناوری سیستم حمل و نقل خودران دارد. این کمپانی با بسیاری از خودروسازان مطرح جهان همچون تسلا کار می‌کرد ولی بعد از تصادف مرگبار تسلا مدل S در فلوریدا نتوانست همکاری خود را با تسلا ادامه دهد و از این روی شکست بسیار سختی برای کمپانی MobilEye محسوب می‌شد. حالا پس از خرید این کمپانی توسط اینتل، کارکنان MobilEye روی پلتفرم سیستم خودران iNext بی‌ام‌و کار می‌کنند که قرار است تا سال 2021 میلادی خودران‌های بی‌ام‌و وارد بازار جهانی شوند.

اینتل تنها قصد همکاری با بی‌ام‌و را ندارد بلکه می‌خواهد با کمک مهندسان کمپانی MobilEye سیستم خودران مخصوص به خود را طراحی کند که برای تمام خودروسازان قابل استفاده باشد. این اقدام کمک بسیار بزرگی به خودروسازانی است که نمی‌خواهند از صفر وارد فناوری سیستم خودران شوند. از طرف دیگر سیستم خودرانی که برای چندین خودروسازی یکسان باشد، می‌تواند باعث رشد و گسترش این خودروها در جاده‌های جهان شود.اینتل کمپانی فناوری سیستم خودران MobilEye را 15.3 میلیارد دلار خریدکمپانی اینتل چیپ‌های کامپیوترهای رومیزی را می‌سازد ولی در چندین سال اخیر با انقلاب رنسانسی دستگاه‌های مایکروسافت سرفیس و دیگر گجت‌های موبایلی، جای کامپیوترهای رومیزی و لپ‌تاپ‌ها را گرفته‌اند و این امر باعث شده که اینتل فروش خوبی نداشته باشد ولی کمپانی‌هایی مانند کوالکام که پردازنده‌های گوشی‌های هوشمند و تبلت را درست می‌کنند، فروششان چندین برابر شده است. این وضعیت، کمپانی اینتل را مجبور کرد که روی زمینه‌هایی مانند پوشیدنی‌ها، اینترنت اشیا در خانه‌ها و سیستم خودران اتومبیل‌ها سرمایه گذاری کند.

اتومبیل‌های خودران یکی از موضوعات جالب در دنیای فناوری امروز است و کمپانی‌های مختلفی به دنبال ساخت سیستم خودران هستند. دو شرکت بزرگ تاکسی‌رانی مجازی اوبر و لیفت در آمریکا به دنبال استفاده از اتومبیل‌های خودران هستند و حتی گاهی اوقات برای آن می‌جنگند، پس آینده روشنی برای بخش از فناوری وجود دارد. برای خبرهای بیشتر از سیستم‌های خودران همراه دیجی رو باشید.

منبع engadget
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها