اینتل در حال اتمام ساخت مودم 5 جی با سرعت 5 گیگابایت بر ثانیه است

در حالی که بسیاری از نقاط دنیا هنوز در آرزوی پوشش سراسری 4 جی (4G) هستند، اینتل اعلام کرد که پروژه ساخت مودم 5 جی در مراحل پایانی است و به احتمال زیاد نیمه دوم سال جاری میلادی آماده خواهد بود. این مودم می‌تواند سرعت دانلود حداکثر برابر 5 گیگابایت بر ثانیه داشته باشد که بسیار سریع است. برای مثال برای دانلود یک فیلم 50 گیگابایتی تنها 80 ثانیه (کمتر از دو دقیقه) زمان نیاز دارد.intel-has-nearly-completed-a-5g-modem-with-5gbps-download-speeds

برای داشتن چنین سرعتی مودم احتیاج به چندین تکنولوژی مانند پهنای باند، فرکانس پوشش فوق‌العاده کم، میمو (MIMO)، برنامه نویسی کانال پیشرفته و توانایی سوییچ به 4 جی دارد. این مودم می‌تواند با زیرساخت‌های شبکه 4 جی کار کند و با 5 جی هم خود را منطبق کند. نوع پهنای باند و پوشش فوق‌العاده پایین می‌تواند شبکه‌های 5 جی را قادر سازد تا داده‌ها را با سرعت و دقت بالا جابجا کنند که این باعث می‌شود دستگاه‌های هوشمند در کمتر یک ثانیه واکنش دهند.

زیر ساخت‌های شبکه‌های 5 جی برای خطوط آمریکایی آماده شده برای مثال اپراتور ورایزن (Verizon) در ده شهر مختلف سرویس دهی 5 جی را پشتیبانی می‌کند و AT & T هم سیگنال‌ 5 جی ثابتی را برای سرویس DirectTV Now اداره می‌کند. T-Mobile هم برنامه‌های برای استفاده از تکنولوژی 5 جی تا سال 2020 با سرعت 12 گیگابایت بر ثانیه برای دانلود دارد. از دیگر کشورهای پیش قدم کره جنوبی می‌باشد؛ سامسونگ و تلکام کره در حال برنامه ریزی پوشش دهی شبکه 5 جی برای بازی‌های زمستانی المپیک 2018 هستند.

منبع http://www.phonearena.com/news/Intel-has-nearly-completed-a-5G-modem-with-5Gbps-download-speeds_id89727
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها