اینتل از حافظه اس اس دی شبیه به خط کش رونمایی کرد

شرکت اینتل به تازگی یکی از عجیب‎ترین حافظه‌های SSD را با طراحی شبیه به یک خط کش رونمایی کرد. حافظه‌ای که برای بازار مصرف عمومی طراحی نشده و بلکه می‌توان آن را برای مصارف تجاری به کار گرفت.

این حافظه با توجه به ابعاد 12 اینچی از حافظه پرظرفیت 32 ترابایتی برخوردار است و به اینتل اجازه داده تا این همه از حجم را در آن جای دهد. این حافظه یکی از متراکم‌ترین حافظه‌های اس اس دی بوده که توسط اینتل توسعه یافت.

به کمک فناوری 3D NAND، اینتل توانسته سلول‌های حافظه را در لایه‌های بسیار باریکی جای دهد. البته پیشتر اینتل یک حافظه اس اس دی خط کش مانندی را معرفی کرد اما این نسخه از راه حل حرارتی بهتری برخوردار است. به گفته اینتل، حافظه جدید مناسب سرورها بوده و برای مصارف عمومی گزینه مناسبی نخواهد بود. از آنجایی که دیتاسنترها به چندین حافظه پرظرفیت در کنار سیستم خنک‌کننده گران قیمت نیاز دارند، راه‌حل اینتل بسیار کارآمد است. اینتل می‌خواهد با چنین محصولی مشتریان بسیاری را جلب کرده و فروش بالایی داشته باشد.

این حافظه را می‌توان به صورت 32 لایه کنار یکدیگر جای داد تا در دیتاسنتر بیش از یک پتابایت ذخیره‌سازی داشت. به گفته اینتل برخلاف حافظه‌های اس اس دی معمولی، مدل جدید نیاز به جریان هوا کمتری جهت خنک‌سازی دارد.

متاسفانه هنوز جزئیات قیمت و تاریخ عرضه مشخص نشده است.

منبع ubergizmo
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها