آی پینز

اینتل بخش بزرگی از فعالیت های خود در زمینه ی گجت های پوشیدنی را متوقف می کند

از بین همه ی محصولات تکنولوژیکی که اینتل تولید میکند، گجت های پوشیدنی این شرکت را شاید کمترین کسی بشناسد. و به همین دلیل احتمالا این کمپانی ساخت محصولات پوشیدنی را متوقف خواهد کرد. منابع نزدیک به اینتل خبر داده اند که تولید بخش زیادی از گجت های این شرکت متوقف شده و احتمال می رود تا بخش New Devices Group که مسئولیت ساخت وسایل پوشیدنی اینتل را بر عهده دارد به طور کامل تعطیل شود.

در ابتدای عرضه ی گجت های پوشیدنی، اینتل برای اینکه شاید بتواند بخشی از این بازار نوپا را به دست بیاورد اقدام به خرید شرکت های Basis (تولید کننده ی نوعی ساعت برای ورزش) و Recon (تولید کننده ی صفحات نمایش مخصوص فعالیت های ورزشی) در سالهای 2014 و 2015 کرد. اما در مدت کوتاهی بعد از عرضه ی ساعت های پیک، اینتل برای این محصولات فراخوان صادر کرد و بعد از مدتی تولید و فروش ساعت های Basis Peak را به کل متوقف و پشتیبانی نرم افزاری از این دستگاه ها را قطع کرد. از آن زمان به بعد خرید Basis هیچ فایده ای برای اینتل نداشته و این شرکت در رابطه با ساخت صفحه نمایش های ورزشی و شبیه به عینک که جزو پروژه های Recon بود هیچ فعالیتی نکرده است.

ساعت های هوشمند Basis
ساعت های هوشمند Basis

بدین ترتیب اینتل آماده می شود تا بخش بزرگی از فعالیت های “گروه دستگاه های جدید” که وظیفه ی اصلی آن ساخت گجت های پوشیدنی بود را متوقف کرده و شاید در آینده ای نزدیک به کل این گروه را تعطیل کند. اینتل به کارکنان این بخش خبر داده که تغییرات زیادی در راه است و بسیاری از همین کارکنان ممکن است در هفته های آینده ی شغل خود را از دست بدهند.

به گزارش IDC ساعت های هوشمند نسبت به سال گذشته 51.6% کمتر تولید و فروخته شده اند. این کاهش فروش شدید منجر به کند شدن روند ورود نوآوری های جدید به این صنعت شده و باعث شده تا کاربران علاقه ی خاصی به این وسایل نداشته باشند. اپل WatchOS با ظاهر جدید را تا انتهای سپتامبر که سری دوم اپل واچ ها عرضه شد نگه داشت و گوگل فروش ساعت هوشمند Android Wear 2.0 را تا اوایل سال 2017 به تاخیر انداخته است. علاوه بر این بیشتر کاربران دلیلی برای خرید ساعت های هوشمند پیدا نکرده اند، مگر اینکه این ساعت ها با ویژگی های مشخص و برای انجام کار خاصی مثل اندازه گیری فعالیت های ورزشی عرضه شده باشند.

منبع PhoneArena
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها