I/O 2016؛ گوگل هوم پاسخ غول جستجوی دنیا به Amazon Echo

I/O 2016؛ گوگل هوم پاسخ غول جستجوی دنیا به Amazon Echo

شب گذشته گوگل با دست پر وارد کنفرانس توسعه دهندگان خود، I/O 2016 شد، همانطور که انتظار می‌رفت مرکز این رویداد اندروید N می‌باشد، سیستم عاملی که در نهایت نسخه هفتم اندروید گوگل به شمار خواهد رفت. اما با این حال این مراسم تنها به صحبت از اندروید ختم نمی شود. در روز اول I/O 2016، این غول جستجو از اپلیکیشنی برای تماس تصویری پرده برداشت و از دستگاهی به نام Google Home نیز رونمایی کرد که کارکردی مانند Amazon Echo دارد؛ یک دیوایس برای هوشمند سازی خانه های امروزی و یک پارچه سازی تمامی سرویس های گوگل، که مرکز آن دستیار صوتی این کمپانی، گوگل ناو می‌باشد. گوگل می گوید در ایالات متحده بیش از 20 درصد ترافیک جستجو با دستورات صوتی صورت می گیرد و گوگل هوم باعث خواهد شد که در خانه به راحتی به جستجو بپردازید و با دستورات مختلف، دستگاه های دیگر را کنترل کنید، در حالی که روی صندلی نشسته اید و در حال خوردن قهوه می‌باشید!

Google-Home (2)گوگل می گوید Home طوری طراحی شده تا با محیط خانه ترکیب شود، گجتی استوانه‌ای شکل که از دو قسمت تشکیل شده است؛ قسمت بالایی که با زاویه خاصی طراحی شده و به رنگ سفید می‌باشد و روی آن چهار LED رنگی که امضای این غول جستجو است، قرار دارد و قسمت پایینی که در رنگ های مختلف قابل تهیه خواهد بود. هیچ دکمه‌ای روی این گجت وجود ندارد، تمامی کارها با دستورات صوتی صورت خواهد گرفت و گوگل هوم همیشه در حال گوش دادن خواهد بود، در حالی که از سرتاسر منزل می توانید آن را صدا بزنید.

در این کنفرانس، Mario Queiroz به دنبال صحبت‌های ساندار پیچای مدعی شد که Google Home دستاورد 17 سال تجربه گوگل از اطلاعات به دست آمده از نتایج جستجوهای تمامی مردم جهان بوده و قادر است به هر نوع سوالی پاسخ دهد، زنگ بیدار باش تنظیم کند و یا وظایفی را سر موعد مقرر شده انجام دهد و یا اینکه دستگاه های دیگر را کنترل کند و به مسافرت و رفت و آمد های شما سر و سامانی ببخشد. همچنین با این گجت شما می‌توانید به گوش دادن به موسیقی نیز بپردازید.

غول جستجو دنیا قول داده است که گوگل هوم با هر دو سیستم عامل اندروید و آی او اس به خوبی کار کند. این گجت تا پایان سال روانه بازار خواهد شد، در حالی که هنوز قیمت آن اعلام نشده است.