اسپیکرهای هوشمند جدید گوگل معرفی شدند

مراسم معرفی محصولات جدید گوگل هم اکنون در حال برگزاری است. با اینکه مهمترین محصولاتی که در مراسم امشب معرفی خواهند شد گوشی‌های گوگل پیکسل جدید خواهند بود، اما دستگاه‌های دیگری مثل دستیاران هوشمند هوم و کروم بوک جدیدی به نام پیکسل بوک نیز در این همایش معرفی شده‌اند.

اما اولین دستگاهی که امشب توسط گوگل مورد رونمایی قرار گرفت، گوگل هوم مینی (Google Home Mini) بود. پیش از این نیز اخبار زیادی در رابطه با این محصول به بیرون درز کرده بود.

همانطور که از نام این محصول پیداست، هوم مینی نسخه کوچکتری از اسپیکر هوشمند خانگی گوگل است که سال گذشته وارد بازار شده بود. این دستگاه از ماده جدید پارچه مانندی پوشیده شده که به طور اختصاصی برای این محصول طراحی شده است.

home miniفروش گوگل هوم مینی از 19 اکتبر (27 مهر) با قیمت 49 دلار و در سه رنگ در آمریکا آغاز خواهد شد.

اما محصول دیگری که توسط گوگل در این همایش معرفی شد، هوم مکس (Google Home Max) نام دارد که تمرکز اصلی در طراحی و ساخت آن بر روی قابلیت‌های پخش موزیک بوده است. این دستگاه دارای اسپیکر و دو ساب ووفر 4.5 اینچی و دو تیوتر 0.7 اینچی است که صدای بلندی را تولید خواهند کرد. گوگل اعلام کرده که صدای خروجی هوم مکس بیست برابر بلندتر از گوگل هوم استاندارد است. در این دستگاه جدید از سیستم هوشمند گوگل اسمارت ساوند استفاده شده که با توجه به فضای اتاق و ترجیحات کاربر صدای خروجی را تنظیم می‌کند، به این ترتیب در صورتی که بلندگو را در نقاط متفاوت اتاق قرار دهید کیفیت و بلندی صدای متفاوتی را خواهید داشت. به دلیل دینامیکی بودن تنظیمات صدا، در صورتی که اسپیکر را تکان دهید و یا جابجا کنید نحوه ارائه صدا متفاوت خواهد بود. این اسپیکر با توجه به نوع موزیک اکوالایزر را تنظیم کرده و در صورتی که صدای اضافه‌ای در اتاق وجود داشته باشد (مثل صدای ماشین ظرفشویی) بلندی صدای خروجی را افزایش می‌دهد. یوتیوب، اسپاتیفای و سایر سرویس‌های ارائه دهنده موسیقی معتبر از این سیستم پشتیبانی می‌کنند. این اسپیکر می‌تواند در حالت‌های ایستاده و یا خوابیده مورد استفاده قرار بگیرد.

home maxاین دستگاه از ماه دسامبر و با دو نوع رنگ خاکستری با قیمت 399 دلار به فروش خواهد رسید. در صورت خرید این دستگاه می‌توانید از اشتراک یک ساله رایگان یوتیوب رد و یوتیوب موزیک استفاده کنید و بدون تبلیغات به آهنگ‌های مورد علاقه خود گوش دهید.

home maxهمانطور که انتظار می‌رفت هر دو دستگاه جدید گوگل با دستیار هوشمند این شرکت عرضه خواهند شد و قابلیت‌های هوشمندی همانند گوگل اسپکیر استاندارد خواهند داشت. شما می‌توانید با این اسپیکرها صحبت کنید، سوالات خود را بپرسید، درخواست پخش موسیقی مورد علاقه خود را داشته باشید و با استفاده از آن محصولات هوشمند خانه خود مثل کروم کست را کنترل کنید.

لینک کوتاه http://bit.ly/2O3vbM8
منبع GSMArena
مطالب مرتبط
>