مقایسه سرعت آی او اس 9.3.4 با آی او اس 9.3.3

اپل روز گذشته به‌روزرسانی غافلگیر کننده آی او اس 9.3.4 را در جهت بهبود امنیت آیفون و آیپد منتشر کرد. با این حال مشخص نیست این نسخه از آی او اس تاثیری بر روی عملکرد دستگاه میگذارد یا خیر، از این رو برای به دست آوردن نتیجه نهایی ویدیویی از مقایسه سرعت iOS 9.3.4 با iOS 9.3.3 بر روی یوتوب قرار گرفته است. این ویدیو نشان می‌دهد نسخه اخیر سیستم عامل iOS به جز بهبود مسائل امنیتی، چه تاثیرات دیگری بر روی عملکرد کلی دستگاه می‌گذارد.

آی او اس 9.3.4 یک به‌روزرسانی جزئی است که حجم آن تنها 25.1 مگابایت است، بنابراین باید دید چگونه یک آپدیت جزیی می‌تواند عملکرد گوشی را بهبود ببخشد. برای مشاهده پاسخ این سؤال، ویدیوی زیر را مشاهده کنید.

نصب iOS 9.3.4 بر روی آیفون 6S سرعت بوت گوشی را تاحدودی کند می‌کند، به جز این تقریباً سایر عملکرد سیستم به همان شکل باقی می‌ماند بنابر این حتی اگر نصب این آپدیت تنها 1 دقیقه به طول انجامد، باز هم تغییراتی در عملکرد دستگاه به وجود می‌آورد. در ادامه این تست نشان می‌دهد iOS 9.3.4 به نسبت iOS 9.3.3 سرعت بوت سریع‌تری در آیفون 6، آیفون 5S و آیفون 5 به وجود می‌آورد. با این حال به جز این تغییر، سایر عملکردهای دستگاه به شکل قابل توجه ای تحت تأثیر به‌روزرسانی قرار نمی‌گیرد، زمان اجرای برنامه‌ها کم و بیش به همان شکل باقی می‌ماند و بارگذاری صفحات وب، عملکردهای چندگانه و سایر عملکردهای سیستم نیز تغییری نمی‌کند. برای مشاهده جزییات بیشتر ویدیوی زیر را مشاهده کنید:

در نهایت برای آیفون 4S، نسخه iOS 9.3.4 تغییرات قابل توجه ای در سرعت بوت دستگاه به وجود می‌آورد اما مانند آیفون 6S این به‌روزرسانی تأثیر خاصی بر سایر عملکردهای دستگاه مانند اجرای برنامه‌ها و … نمیگذارد، البته قابل ذکر است سرعت برنامه‌هایی نظیر سافاری و مسنجر در آیفون 4S پس از نصب iOS 9.3.4 به شدت کاهش میابد.

در مجموع با وجود اینکه iOS 9.3.4 تاحدودی عملکرد دستگاه را تحت تاثیر خود قرار میدهد، باید گفت این به‌روزرسانی در واقع یک آپدیت امنیتی است که با دریافت آن امکان جیلبریک کردن دستگاه از بین می‌رود. بنابر این اگر دستگاه شما جیلبریک شده است و می‌خواهید وضعیت جیلبریک آن را حفظ کنید بهتر است از به‌روزرسانی سیستم خود صرف نظر کنید اما اگر کاربر معمولی iOS هستید دریافت آی او اس 9.3.4 میتواند وضعیت امنیتی دستگاه شما را تا حدودی بهبود ببخشد.

منبع wccftech
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد