iOS 9 محل لمس های کاربر را پیش بینی خواهد کرد!

از زمانی که نسخه توسعه دهندگان سیستم عامل iOS 9 منتشر شده است کد های این سیستم عامل باعث فاش شدن برخی قابلیت ها و ویژگی های نسخه های بعدی دستگاه های اپل شده اند. در تازه ترین این موارد، مشخص شده است که احتمالا دستیار صوتی اپل پیشرفت قابل ملاحظه ای در این سیستم عامل جدید خواهد داشت و خواهد توانست با استفاده از ابزار Home kit اطلاعات زیادی درباره کاربر و محیط زندگی او به دست بیاورد. همچنین به نظر می رسد گوشی های آیفون نسل جدید قابلیت پیش بینی نقاط لمس کاربر را خواهند داشت!

در حالی که نسخه نهایی سیستم عامل iOS 9 برای ارائه در اواخر سال جاری برنامه ریزی شده است ولی همانطور که اشاره شد، توسعه دهندگان مختلف با بررسی کد های موجود در نسخه پیش نمایش توانسته اند به برخی نکات مهم در خصوص دستگاه های آینده اپل دست یابند که یکی از این موارد که قبلا خبر آن را منتشر نمودیم مربوط به ارتقای دوربین جلویی دستگاه های اپل می باشد.

در تازه ترین اکتشافات، توسعه دهندگان تیزبین توانسته اند کد هایی را بیایند که مشخصا مربوط به قابلیت پیش بینی لمس (touch prediction) می باشند که قرار است در دستگاه های مبتنی بر iOS 9 به کار گرفته شود. به این ترتیب باید منتظر باشید تا در آینده آیفون شما مکان هایی را که می خواهید لمس کنید قبل از این که این کار را بکنید حدس بزند!

touch-predictionدر این تکنولوژی جدید، سیتسم عامل iOS 9 با پیش بینی مکان بعدی ای که کاربر قصد لمس در آن نقطه و اعمال دستورات را دارد، می تواند این قسمت ها را کمی قبل از اقدام کاربر شروع به بارگذاری کند و به این وسیله سرعت دسترسی به آن ها را افزایش دهد. کاری که در حال حاظر مرورگر های وب نیز کمابیش آن را انجام می دهند.

این روش می تواند بسیار ساده باشد و گوشی شما تنها توانایی تشخیص دکمه ها از جاهای خالی را داشته باشد و یا می تواند روندی پیچیده تر داشته و با بررسی اقدامات گذشته کاربر و پیش بینی حرکت بعدی وی حتی بتواند Angry Birds نیز بازی کند!

تا زمانی که اپل به صورت رسمی این قابلیت را معرفی نکند نمی توان با قاطعیت در مورد خصوصیات آن سخن گفت اما چیزی که مشخص است این است که ویژگی پیش بینی نقاط لمس کاربر در راه است و به نحوی اجرایی خواهد شد. بنابر این باید در کنار ویژگی های جدید و مختلف سیستم عامل iOS 9 منتظر این قابلیت نیز باشیم. با دیجی رو اخبار روز تلفن های هوشمند را پیگیری کنید.

منبع: techradar.com

لینک کوتاه http://bit.ly/2DlUG7b

نظرات بسته شده است.