فلای تودی

احتمال اعمال تغییرات عمده در دوربین سلفی آیفون بعدی اپل

این طور که به نظر می رسد اپل قصد دارد تغییرات بزرگی در دوربین سلفی گوشی های آیفون ایجاد نماید. بر اساس اطلاعاتی که یکی از توسعه دهندگان به نام Hamza Sood منتشر کرده، با توجه به کد های نسخه توسعه دهنگان سیستم عامل iOS 9 می توان دریافت که یکی از گوشی ها و یا تبلت های آینده اپل از فلش در کنار دوربین جلویی دستگاه استفاده خواهد کرد. همچنین این دوربین قابلیت ضبط ویدیو با کیفیت 1080p و نیز ضبط ویدیو های اسلوموشن با نرخ فریم 240 FPS و کیفیت 720p را خواهد داشت. آقای Sood همچنین به کد هایی اشاره کرده که نشان از قابلیت دستگاه های آینده اپل برای گرفتن عکس های پانوراما توسط دوربین سلفی دارند.

تمام این ویژگی هایی که آقای Sood بیان کرده در حال حاظر در دوربین پشتی گوشی های آیفون وجود دارند. البته با توجه به محبوبیتی که عکس های سلفی در بین کاربران به دست آورده اند، اهمیت دوربین جلویی گوشی های هوشمند نیز روز به روز بیشتر می شود و می توان انتظار داشت که اپل توجه ویژه ای به این مسئله داشته باشد. در صورت تحقق موارد فوق می توان گفت گوشی یا تبلتی که از این نوع دوربین سلفی برخوردار باشد، شانس فروش بالایی نیز خواهد داشت.

iPhone-selfie-camera-02البته این توضیحات به این معنا نیست که در آیفون بعدی شاهد فلش جلوی گوشی و یا کیفیت بالای دوربین سلفی خواهیم بود، بلکه فعلا تنها می توان گفت که احتمال این تغییرات وجود دارد. قبل از این و حدود دو سال پیش نیز آقای Hamza Sood کد هایی را در نسخه بتای سیستم عامل iOS کشف کرد که مربوط به یک سنسور تشخیص اثر انگشت بودند و تنها دو ماه بعد اپل تکنولوژی Touch ID را برای استفاده در iPhone 5S معرفی کرد. در همان زمان وی اشاره ای هم به احتمال تجهیز دوربین پشتی گوشی آیفون به قابلیت ضبط ویدیو های اسلوموشن داشت که این حدس هم مدتی بعد از آن و با ارائه iPhone 5S به واقعیت بدل شد.

باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا این بار هم نظریات آقای Hamza Sood در خصوص سیستم عامل جدید iOS 9 رنگ واقعیت به خود خواهند دید یا نه. منتظر نظرات شما در دیجی رو هستیم.

منبع: theverge.com

1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
nokia
nokia
7 سال قبل

این اپل ما رو یا این گوشی هاش کشت خوبه هیچ کاری هم نمیکنه والا