قابلیت مشاهده پیش نمایش پرینت در iOS 9

New in iOS 9: Native print preview
New in iOS 9: Native print preview

اغلب اوقات کاربران دستگاه های همراه از قابلیت پرینت استفاده ای نمی کنند و حتی ممکن است خیلی از کاربران از وجود این ویژگی در دستگاه خود بی اطلاع باشند .اما برای افرادی که از قابلیت پرینت ای او اس استفاده می کنند نبود ویژگی پیش نمایش قبل از پرینت آزار دهنده است.

ios 9
ios 9

در نسخه های پیشین آی او اس پیش نمایشی قبل از پرینت نمایش داده نمی شد. اما در iOS 9  اوضاع فرق کرده است. حالا گزینه ای مبنی بر وجود پیش نمایش پرینت اضافه شده است که میتوان از آن به منظور مشاهده و انتخاب برگه ها استفاده نمود.

 

New in iOS 9: Native print preview
New in iOS 9: Native print preview

اگر در حال استفاده از دستگاه خود چندین برگه در بخش پیش نمایش داشته باشید، کافی است روی هر کدام از برگه ها ضربه ای بزنید و چند لحظه انگشت خود را نگه دارید در این هنگام صفحه ای با این موضوع باز می شود که کدام برگه ها پرینت شود و به راحتی می توان انتخاب نمود که یک برگه یا تمام برگه ها پرینت شود. اما هنوز گزینه Range وجود دارد و میتوان به صورت عددی نیز برای اتنخاب برگه ها از آن استفاده نمود.

 

ویژگی پیش نمایش در آی او اس 9 قطعا کاربران بسیاری را خوشحال خواهد کرد و می تواند تجربه پرینت در دستگاه آی او اس را بهبود ببخشد. این قابلیت می تواند تجربه پرینت در دستگاه های همراه را به سیستم های دسکتاپ نزدیک کند.

نظر شما در رابطه با پشتیبانی از این قابلیت در iOS 9 چیست؟ آیا تا به حال از ویژگی پرینت در دیوایس های همراه خود استفاده کرده اید؟

iDownloadblog
لینک کوتاه
هاشم رضاپور
هاشم رضاپور فعالیت خودش را از روزهای اولیه در دیجی رو آغاز کرده و علاقه زیادی به تکنولوژی داره! او چندین سال در حوزه های مختلف علوم رایانه ای، از شبکه گرفته تا برنامه نویسی و طراحی کار کرده و هم اکنون به جز نوشتن در دیجی رو به توسعه و طراحی وب نیز مشغول است.