AMD از کارت های گرافیک سری 300 Radeon R9 و R7 300 رونمایی کرد

شرکت AMD که در زمینه تولید کارت های گرافیک یکی از قطب های این صنعت به حساب می آید، اخیرا از نسل جدید کارت های گرافیک خود رونمایی کرده است. کارت های گرافیک نسل جدید AMD از دقت تصویری فوق العاده، پشتیبانی از تکنولوژی واقعیت مجازی، اجرای روان تر بازی های رایانه ای و پشتیبانی از رابط های برنامه نویسی پیشرفته ای مانند DirectX 12 و Vulkan برخوردار خواهد بود. در ادامه با دیجی رو همراه باشید تا با هم نگاهی به مشخصات این کارت های گرافیک جدید بیندازیم.

در کارت گرافیک Radeon R9 Fury X شاهد یک پیشرفت اساسی در زمینه طراحی چیپ های های گرافیکی خواهیم بود، چرا که این کارت گرافیک از بیشترین پهنای باند حافظه در بین کارت های دیگر برخوردار است و با استفاده از تکنولوژی HBM (مخفف High-Bandwidth Memory) پهنای باندی به اندازه 60 درصد بیشتر از تکنولوژی GDDR5 ارائه خواهد نمود که در کنار آن سرعت باس حافظه یا اصطلاحا memory interface آن نیز رقم بی سابفه 4096 بیت می باشد.

AMD-Radeon-R9-300-Series-01این کارت گرافیک برای به نمایش گذاشتن عملکردی استثنایی در اجرای بازی ها و برنامه های سنگین واقعیت مجازی طراحی شده و با استفاده از تکنولوژی جدید AMD به نام LiquidVR قادر خواهد بود تا تجربه بسیار بهتری را در کار با ابزار های واقعیت مجازی برای کاربر به ارمغان آورد و همچنین سازگاری بالایی نیز با هدست های واقعیت مجازی خواهد داشت.

کارت گرافیک Radeon R9 Fury X با پشتیبانی از رابط های برنامه نویسی نسل جدید مانند Vulkan، OpenGL 4.5، DirectX 12 و رابط برنامه نویسی اختصاصی AMD به نام Mantle، خود را برای میزبانی از تکنولوژی های آینده آماده کرده است.

در طرف دیگر نیز کارت های گرافیک سری AMD Radeon R9 300 از تکنولوژی هایی نظیر Virtual Super Resolution یا به اختصار VSR، استفاده همزمان از چند کارت گرافیک به واسطه فناوری AMD CrossFire و رابط های برنامه نویسی نسل جدید شامل OpenGL 4.5، DirectX 12 و Vulkan پشتیبانی خواهند کرد.

AMD-Radeon-R9-300-Series-02این کارت های کرافیک نیز همانند مدل قبلی از فناوری AMD LiquidVR استفاده می کنند و با متصل کردن همزمان چندین کارت گرافیک می توان به بیشترین نرخ فریم ممکن در بحث واقعیت مجازی دست یافت. به علاوه این سری جدید از کارت های AMD، قادر خواهند بود تا بازی های روز بازار را در بالاترین تنظیمات ممکن و دقت تصویری 1080p و یا 1440p با نرخ فریم بالاتر از 60fps اجرا کنند.

طبق برنامه ریزی های شرکت AMD، قرار است تا کارت های سری Radeon R9 300 به همراه سری 300 Radeon R7 در تاریخ 18 ژوئن از طریق خرده فروشی ها عرضه شوند. کارت گرافیک Radeon R9 Fury X نیز در روز 24 ژوئن و توسط تولیدکنندگان مختلفی همچون PowerColor، XFX، Sapphire، MSI، Gigabyte، ASUS و HIS روانه بازار خواهد شد.

منبع: gizmolead.com

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید

نظرات بسته شده است.