کالبدشکافی آیپد پرو اپل و دریافت امتیاز بسیار پایین ۳ از ۱۰

کالبدشکافی آیپد پرو اپل
کالبدشکافی آیپد پرو اپل

امروز آیپد پرو در دسترس خریدارن قرار گرفت، تبلتی که نه تنها بزرگترین آیپد اپل است بلکه گران‌ترین آنها نیز محسوب می شود:  شروع قیمت ۷۹۹ دلار برای مدل ۳۲ گیگابایتی وای فای و تا ۱۰۷۹ دلار برای بالاترین مدل آن با ۱۲۸ گیگابات حافظه و پشتیبانی از سولار. با این حال اگر می‌خواهید این تبلت را کامل کنید باید برای بدست آوردن قلم و صفحه‌کلید اختصاصی آن ۲۵۸ دلار دیگر نیز بپردازید. حالا خرید آیپد پرو مناسب‌تر است یا یک مک بوک با همین قیمت به انتخاب شما بستگی دارد!

طبق معمول آیپد پرو ۱۲٫۹ اینچی نیز به دست گروه iFixit افتاده تا برای آزمایش و دادن امتیازتعمیرپذیری به آن دست به کالبدشکافی این تبلت بزنند. اگر فکر می‌کنید آیپد پرو به راحتی تعمیر می‌شود، سخت در اشتباه هستید؛ چرا که iFixit نظر دیگری دارد!

آیپد پرو دارای یک باتری بزرگ با ظرفیت ۱۰۳۰۷ میلی‌آمپر می باشد که خارج کردن آن ساده است. با این حال قبل از خارج کردن باتری نیاز است تا با مقدار زیادی چسب که صفحه نمایش ۱۲٫۹ اینچی این تبلت را در جای خود نگاه داشته بجنگید! همچنین برد اصلی و چهار اسپیکر بزرگ، حسگر دوربین و اتصالات را نیز نباید از یاد برد چرا که جداکردن آنها نیز به سختی انجام می‌شود.

در آخر آیپد پرو با امتیاز تعمیر پذیری بسیار پایین ۳ از ۱۰ از زیر دست iFixit خارج شد. این امتیاز نشان دهنده تعمیر سخت این تبلت است و کمتر تمعیرکاری می تواند بدون آسیب رساندن به قطعات اصلی آیپد پرو آن را تعمیر نماید. با این حال امیدوار هستیم که آیپد پرو شما هیچ گاه نیاز به تعمیر پیدا نکند.