دوربین «آیفون 13 مینی» از «آیفون 12 پرو مکس» بهتر است!

اپل در دو گوشی آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرو مکس از سنسورهای تصویری کاملاً جدیدی استفاده و به خصوص سنسور به کار رفته در دوربین اصلی این گوشی‌ها، به شکل قابل ملاحظه‌ای بزرگ است. سال گذشته مدل آیفون 12 پرو دوربین بسیار ضعیف‌تری نسبت مدل پرو مکس داشت اما اپل تصمیم گرفته تا اختلاف مدل‌های پرو و پرو مکس را امسال به کمترین حد برساند.

در کنار ارتقاء دوربین مدل‌های پرو، اپل سنسورهای جدید خود را به مدل‌های معمولی و مینی هم انتقال داده و حتی آیفون 13 مینی هم دارای سنسوری با اندازه پیکسل 1.7 میکرومتر و ویژگی جذاب تثبیت کننده تغییر سنسور است. جالب است بدانید که این گوشی در تست دوربین DxOMark امتیازات بسیار خوبی کسب کرده و شانه به شانه آیفون 12 پرو مکس قرار گرفته است! درست است که آیفون 12 پرو مکس به واسطه لنز تله 2.5 برابری خود در بزرگنمایی بهتر عمل می‌کند، اما تراشه جدید اپل A15 در پردازش ویدیو عملکرد بسیار بهتری دارد و باعث شده تا آیفون 13 مینی امتیازهای خوبی کسب کند.

نتایج آیفون 13 مینی در DxOMark

هر دو گوشی آیفون 13 مینی و آیفون 12 پرو مکس در بخش عکس امتیاز برابر 138 را دریافت کرده‌اند. آیفون 13 مینی به دلیل نوردهی بسیار خوب، ارائه رنگ‌های زنده و جذاب، و فوکوس خودکار ثابت و دقیق بسیار مورد تمجید قرار گرفته است. البته، همان‌طور که گفتیم این گوشی فاقد لنز تله فوتو است و امتیاز 55 هم که در بخش بزرگنمایی کسب کرده عمدتاً به خاطر دوربین اولتراواید قوی آن بوده است.

نتایج آیفون 12 پرو مکس در DxOMark

آیفون 13 مینی در بخش ویدیو امتیاز 117 را کسب کرده و از آیفون 12 پرو مکس (با امتیاز 113) پیشی گرفته است. جالب است که امتیاز آیفون 13 مینی در این بخش تنها کمی پایین‌تر از آیفون 13 پرو بوده و به این ترتیب می‌توان گفت یکی از بهترین گوشی‌ها برای فیلمبرداری است (هم‌رده با شیائومی می 11 اولترا).

نتایج آیفون 13 پرو در DxOMark

اما صحبت از آیفون 13 پرو شد و باید اشاره کنیم که این گوشی با کسب نمره کلی 137 در حال حاضر رتبه چهارم را در رده‌بندی DxOMark به دست آورده و پشت سر هواوی پی 50 پرو، شیائومی می 11 اولترا و هواوی میت 40 پرو پلاس قرار گرفته است. البته، این گوشی در بخش عکس امتیاز 144 را به دست آورده و در زمره بهترین‌ها جای گرفته است.

مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها