بلیط هواپیما

آتش گرفتن یک دستگاه آیفون 7 در داخل ماشین؛ آیا تراژدی گلکسی نوت 7 ادامه دارد؟

در چند ماه گذشته بازار گوشی‌های هوشمند با اتفاقات عجیب و غریبی روبرو بوده است و مطمئناً یکی از مهمترین آن‌ها، عیب سخت‌افزاری موجود در گلکسی نوت 7 بود که در نهایت باعث توقف تولید این گوشی و خارج شدن آن از گود رقابت شد. در مجموع، افراد مختلف دو دید متفاوت نسبت به این قضیه دارند؛ برخی از بابت متوقف شدن تولید گلکسی نوت 7 ناراحت شدند و عده‌ای دیگر با هیجان زیاد اخبار انفجار این گوشی‌ها را دنبال می‌کردند و حتی لبخندی هم بر لبان آن‌ها نقش می‌بست. اما همه این افراد در حال حاضر تمام توجه خود را به آیفون 7 اپل معطوف کرده‌اند و منتظرند عملکرد این گوشی را در بازار مشاهده کرده و احیاناً با بروز مشکلی در رابطه با آن، دوباره شاهد قوت گرفتن رقابت بین سامسونگ و اپل باشند.

آتش گرفتن یک دستگاه آیفون 7 (تصویر 1)
آتش گرفتن آیفون 7 باعث صدمه دیدن بخش‌هایی از داخل خودرو شده است.

به هر حال صرف نظر از این که جزو کدام گروه از کاربران قرار دارید، خبری که امروز در مورد آتش گرفتن یک دستگاه گوشی آیفون 7 منتشر شده، بسیار جالب توجه خواهد بود. قضیه از این قرار است که شخصی به نام «جونز» (Jones) برای تمرین موج سواری به ساحل رفته بود و آیفون 7 خود را که تنها 7 روز از عمر آن می‌گذشت در داخل ماشین و زیر لباس‌هایش قرار داده بود. وقتی آقای جونز از دریا برگشت و به سمت ماشین خود رفت با کمال تعجب مشاهده نمود که داخل اتومبیل با دود سیاه رنگی پر شده است. فضای داخلی خودرو و لباس‌های این شخص بسیار داغ شده بودند و حتی برخی از اجزای داخلی اتومبیل نیز سوخته بود. ظاهراً گوشی آیفون 7 مقصر این اتفاق بوده است.

این کاربر اصرار دارد که گوشی وی هیچ صدمه فیزیکی نداشته و در طی یک هفته‌ای که از خرید آن می‌گذشته حتی یک بار هم به زمین نیفتاده است. در ضمن به گفته آقای جونز، در تمام این مدت او از لوازم جانبی اصلی اپل برای شارژ گوشی خود استفاده کرده است. شایان ذکر است که اپل اعلام کرده از این اتفاق آگاه است و در حال تحقیق و بررسی مسئله می‌باشد، اما با این حال هیچ اظهار نظری درباره علت این حادثه نکرده است.

آتش گرفتن یک دستگاه آیفون 7 (تصویر 2)
آیفون 7 سوخته در دستان کاربر بخت برگشته!

البته وقتی صحبت از ساحل، موج سواری و داخل ماشین، به میان می‌آید ناخودآگاه شنونده به یاد گرمای احتمالاً بالای هوا می‌افتد. اما اگر گوشی آیفون آقای جونز واقعاً در زیر لباس‌های وی قرار داشته و در معرض تابش مستقیم نور آفتاب نبوده، اصولاً نباید دلیلی برای آتش گرفتن آن وجود داشته باشد.

این دومین باری است که خبر آتش گرفتن آیفون 7 منتشر می‌شود. البته در مورد اول، صدمه فیزیکی شدیدی که به گوشی وارد شده بود، باعث آتش گرفتن باتری آن شده بود. با وجود این که هنوز هیچ جای نگرانی درباره گوشی‌های آیفون وجود ندارد، اما اگر قصد خرید این محصول را دارید، بد نیست تا پایان تحقیقات اپل در مورد اتفاق اخیر، صبر کنید.

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حسین
حسین
5 سال قبل

خیلی خوب بود ممنون