آیفون 7؛ دارای بهترین صفحه نمایش ال سی دی جهان

اگر شایعاتی که تا به امروز شنیدیم درست باشد همراه با سال 2017 یا 2018 اپل قصد دارد صفحه نمایش آیفون‌های خود را از ال سی دی به سمت OLED پیش ببرد. با این حال به نظر میرسد که اپل هنوز هم قصد دارد تکنولوژی ال سی دی خود را به بالاترین حد ممکن خود برساند؛ چرا که بر اساس بررسی‌های اخیر توسط وبسایت DisplayMate، دکتر ریموند سونیرا ادعا می‌کند که آیفون 7 اپل دارای بهترین صفحه نمایش ال سی دی جهان است که تا به حال او دیده است.

یکی از ویژگی‌هایی که اپل در مورد صفحه نمایش محصولات جدید خود به آن می‌نازد دارا بودن وسعت رنگ بسیار گسترده آن است. این بدان معنا خواهد بود که میزان رنگ بیشتری نسبت به نسل‌های گذشته آیفون می‌تواند بر روی صفحه نمایش این محصول با چشم دیده شود که در نهایت به هر چه بهتر دیده شدن تصاویر خواهد انجامید. دکتر سونیرا ادعا می‌کند که این صفحه نمایش ویژگی‌های بصری ایده آلی را ارائه می‌دهد که به کنتراست تصاویر و مسائلی در مورد شدت این کنتراست می‌انجامد.

صفحه نمایش آیفون 7 با قدرت یک تلویزیون اولترا اچ دی 4K

وی اضافه می‌کند که در هیچ یک از بررسی‌های انجام گرفته از آیفون 7 صحبت‌های زیادی در خصوص صفحه نمایش این محصول به سخن نیامده است اما واقعاً صفحه پرچم‌دار جدید اپل بهترین صفحه نمایش ال سی دی بوده که وی تا به حال آن را آزمایش کرده است. وی همچنین ادعا می‌کند که آیفون 7 از همان گستردگی رنگ DCI-P3 استفاده می‌کند که ما می‌توانیم آن را در تلویزیون‌های اولترا اچ دی 4K ببینیم؛ بنابراین این صفحه قادر خواهد بود تا هر آن چه در یک تلویزیون 4K شما مشاهده می‌کنید را بر روی صفحه کوچک خود به ارمغان آورد. از آن جایی که آیفون 7 از یک پنل رتینا بهره می‌برد، این صفحه نیازی به رزولوشن 4K نخواهد داشت چرا که خود این صفحه به طور پیشفرض از شفافیت مناسب و همچنین زوایای دید استانداردی برخوردار است.

اساساً با وجود اینکه رزولوشن صفحه نمایش آیفون 7 و آیفون 7 پلاس نسبت به رقبای اندرویدی این دو گوشی کمتر است اما عملاً شاهد برتری خاصی در گوشی‌های اندرویدی با صفحه 2K به بالا نیستیم چرا که این صفحه نمایش اجازه می‌دهد تا محتوا با تمام قدرت به نمایش درآید. شاید برای کاربران عادی این تفاوت مشخص نباشد اما ما میدانیم که صفحه نمایش آیفون 7 تغییرات زیادی را نسبت به نسل گذشته خود به همراه دارد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها