کلید هوم آیفون 7 و 7 پلاس تنها با پوست بدن کار می‌کند

چند روز پیش بود که اپل از هفتمین نسل گوشی های هوشمند خود رونمایی کرد و خیلی زود آیفون 7 و 7 پلاس موفق به کسب محبوبیت نزد هوادارانی شدند که انتظار نداشتند آیفون امسال با تغییر آنچنانی نسبت به نسل گذشته خود روانه بازار شود. یکی از مهم‌ترین بخش‌های ارتقاء یافته در خانواده آیفون 7 که به چشم می‌آید، استفاده از یک کلید جامد به جای کلید فیزیکی است. این بدان معنیست که هیچ بخشی از این کلید حرکت نمی‌کند تا گوشی شما روزنه‌ای برای نفوذ آب در خود نبیند و همچنین قفل گشایی صفحه نیز مستلزم زمان کمتری نسبت به قبل خواهد بود.

به هر حال ظاهراً همه چیز با این دکمه خوب پیش نمی‌رود و شخصی با آزمایش‌ها انجام داده بر روی این کلید هوم ادعا می‌کند که کاربران برای استفاده از آن می‌بایست حتماً پوست بدن خود را با آن تماس دهند تا بتواند کار کند. Myke Hurley در تازه‌ترین توییت ارسالی خود عنوان کرده است که به جز پوست بدن چیز دیگری نمی‌تواند این کلید در آیفون 7 / 7 پلاس را به کار بی‌اندازد. این بدان معناست که شما هیچگاه نمی‌توانید با پوشیدن دستکش از این کلید خازنی استفاده کنید.

کلید هوم آیفون 7 و 7 پلاس
کلید هوم آیفون 7 و 7 پلاس

تا پیش از این تنها تاچ آی‌دی آیفون های اپل بود که مستلزم تماس با پوست بدن انسان بود که آن نیز به ادعای اپل دلایلی امنیتی را با خود یدک می‌کشید اما در عین حال شما قادر هستید در آیفون های قدیمی‌تر بدون هرگونه مشکلی و با هر سطح دیگری از این دکمه استفاده کنید؛ بنابراین حتی اگر شما در سرمای زمستان دستکش هم دستتان باشد می‌توانید به راحتی قفل صفحه گوشیتان را بازگشایی کند.

در این قضیه صرف نظر از اینکه آیا شما می‌خواهید رمز عبوری برای گوشی خود انتخاب کنید یا خیر، نمی‌توانید به هیچ عنوان از گوشی هوشمند خود بدون برقرار کردن تماس پوستی استفاده کنید. ما فرض را بر این می‌گیریم که شما یک‌بار از کلید خواب/ بیدارباش در قسمت کناری گوشی استفاده کرده باشید، اما بار دیگر اگر قصد قفل گشایی داشته باشید استفاده از صفحه لمسی با دست‌های پوشیده شده از دستکش می‌تواند سخت باشد.

این امکان وجود دارد که اپل با ارسال یک به‌روزرسانی نرم افزاری مشکل حساسیت کلید هوم آیفون های جدید خود را برطرف سازد اما در حال حاضر حتی کاربران مشکلات فراوانی را با صفحه نمایشی با عدم پشتیبانی از دستکش نیز دارند!

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها