آیفون 8 احتمالاً مجهز به کانکتور هوشمند خواهد بود

سال گذشته و پیش از عرضه آیفون 7، شایعه شده بود که این گوشی به کانکتور هوشمند آیپد پرو مجهز خواهد بود، که البته هیچگاه به واقعیت به خود نگرفت. حال با توجه به شایعات جدید، گفته شده که این کانکتور هوشمند ممکن است سال جاری میلادی و در آیفون 8 به کار گرفته شود.

بنا به گزارش وب سایت The Verifier، کانکتور مذکور برای کمک به تسهیل استفاده از تکنولوژی شارژ بی‌سیم و همچنین پشتیبانی از لوازم جانبی واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR)، به کار گرفته خواهد شد. البته با توجه به اینکه در این گزارش هیچ اشاره‌ای به برند لوازم جانبی مذکور نشده است، می‌توان احتمال داد که شاید اپل به زودی قصد عرضه مجموعه لوازم جانبی VR / AR اختصاصی خود را دارد.

کانکتور هوشمند آیپد پرو

با توجه به اینکه اپل همواره تمایل به به اشتراک گذاشتن فناوری‌های خود در بین محصولاتش داشته است، این ایده که شاید اپل روزی بخواهد از کانکتور هوشمند در گوشی‌های آیفون خود استفاده کند، چندان هم دور از ذهن نیست. با این حال اینکه در آیفون 8 شاهد استفاده از آن خواهیم بود یا نه و اینکه برای شارژ بی‌سیم یا پشتیبانی از لوازم جانبی VR / AR به کار گرفته خواهد شد یا نه، بحثی جدا است.

پیش از این نیز شنیده بودیم که شاید اپل در سال جاری میلادی تکنولوژی شارژ بی‌سیم را در آیفون 8 به کار گیرد و به همین علت شایعات اخیر باورپذیر به نظر می‌رسند. البته آیفون 8 با قیمت بالایی که احتمالاً برایش در نظر گرفته خواهد شد، از ویژگی‌های سخت افزاری رده بالای دیگری نظیر صفحه نمایش OLED نیز برخودار خواهد بود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها