چرا آیفون شما زنگ نمی‌خورد و چگونه می‌توان این مشکل را حل کرد؟

آیا خانوده و دوستانتان مدام از این‌که تماس‌هایشان را جواب نمی‌دهید، شکایت می‌کنند؟ اگر متوجه شده‌اید که به تازگی آیفون‌تان زنگ نمی‌خورد این مقاله راه‌ حلی برای مشکل شما به همراه دارد. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

اگر از گوشی‌های کمپانی اپل استفاده می‌کنید، ممکن است خیلی اتفاقی گزینه‌ی “مزاحم نشوید” یا همان “Do Not Disturb” را فعال کرده باشید. وقتی این گزینه فعال شود، هر تماسی که با شما گرفته شود به صورت کاملا خودکار سایلنت شده و روی پیغام‌گیر صوتی یا همان “voicemail” می‌رود. تاکنون عده‌ای به صورت ناخواسته این گزینه را فعال کرده‌ و به این مشکل دچار شده‌اند. برای این‌که ویژگی “” Do Not Disturb  را در آیفون 6s, 7  یا 8 غیرفعال کنید به راحتی به قسمت بالای صفحه رفته، قسمت Control Center را انتخاب کرده و با غیرفعال کردن این گزینه مشکل آیفون خود را برطرف کنید. اما اگر iPhone X دارید باید به قسمت راست بالای صفحه رجوع کرده و آن را غیر فعال کنید. اگر ” Do Not Disturb ” روی گوشی هوشمند شما فعال باشد آیکون شکل ماه روشن خواهد بود و به رنگ آبی به نمایش درخواهد آمد. همچنین در قسمت بالای صفحه نمایش شاهد آیکون شکل ماه هستید. به راحتی می‌توان با لمس این آیکون و دیدن پیام “Do Not Disturb: Off.” این ویژگی را خاموش کنید.

اگر این گزینه روی گوشی شما فعال نیست، احتمالا زنگ‌خور گوشی‌ همراهتان سایلنت است. برای برطرف کردن آن تنها کافیست دکمه‌ی افزایش صدا که در کنار آیفون‌تان قرار دارد را فشار دهید. اگر بعد از فشار دادن کلید ذکر شده، نشانگر قرمز رنگ ظاهر شد به این معناست که زنگ‌خور شما روی حالت سایلنت قرار داشته است. کلید را روی حالت خاموش قرار داده و سپس صدای زنگ‌خور گوشی خود را افزایش دهید تا این‌بار با شنیدن صدای زنگ، تماس خود را پاسخ دهید. با انجام دادن مراحل بالا آیفون شما باید هر تماسی را بدون کوچک‌ترین اشکالی به شما اطلاع دهد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Yahoo

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar