تصاویر رندر شده آیفون ایکس پلاس؛ نمایشگر بزرگ در یک بدنه کوچک

با فاصله کمی از انتشار تصاویر رندر شده  گوشی 6. 1 اینچی اپل به نام آیفون 9، اکنون نیز می توانیم نگاهی به تصاویر آیفون 6. 6 اینچی این شرکت موسوم به آیفون ایکس پلاس (iPhone X Plus) بیاندازیم که ممکن است در ماه سپتامبر  به همراه آیفون 9 معرفی شود.

با توجه به تصاویر رندر شده متعددی که توسط MySmartPrice و یکی از فاش کنندگان مطرح اطلاعات گوشی های معرفی نشده، با نام کاربری OnLeaks@، مشاهده می شود که آیفون ایکس پلاس تفاوت چندان زیادی با مدل اصلی آیفون ایکس که سال گذشته عرضه شده بود، ندارد. در واقع، این دو دستگاه تقریباً یکسان به نظر می رسند، اگر چه مدل جدید کمی بزرگتر است و به جای صفحه نمایش 5.8 اینچی از یک نمایشگر 6.5 اینچی استفاده می کند.

بنا به گزارش های منتشر شده، آیفون ایکس پلاس ابعادی برابر با 157.7 در 77.4 در 7.7 میلی متر خواهد داشت، بنابراین ضخامت آن به همان اندازه آیفون ایکس اصلی بوده اما کمی بلندتر و البته عریض تر شده است (آیفون ایکس معمولی ابعادی برابر با 143.6 در 70.9 در 7.7 میلی متر دارد ). به طور کلی می توان گفت آیفون ایکس پلاس تقریباً هم اندازه با آیفون 8 پلاس خواهد شد. همانطور که احتمالاً می دانید، آیفون 8 پلاس مجهز به صفحه نمایشی 5.5 اینچی است، اما وجود حاشیه های بزرگ ضخیم در اطراف آن باعث شده تا ابعاد بدنه آن به 158.4 در 78.1 در 7.5 میلی متر برسد.

این طور که به نظر می رسد همه قطعات ظاهری آیفون ایکس پلاس چینشی مانند آیفون ایکس دارد. دکمه های جانبی، پورت لایتنینگ، بلندگوها و دوربین دوگانه عقب (با فلاش LED در وسط) همگی به همان شکلی که در آیفون ایکس فعلی دیده ایم، قرار گرفته اند. البته، باید اشاره کنیم که هنوز مطمئن نیستیم که اپل این گوشی جدید را آیفون ایکس پلاس نام گذاری خواهد کرد یا نه، اما به هر حال با توجه به بزرگ تر بودن گوشی نسبت به مدل معمولی، این اسم کاملاً بامعنا و منطقی به نظر می رسد و ما نیز در مطلب پیش رو از همین نام استفاده کرده ایم.

براساس یکی از شایعات قبلی، صفحه نمایش 6.5 اینچی آیفون ایکس پلاس احتمالاً دارای پانل اولد بوده و روزلوشنی برابر با 2648 در 1242پیکسل خواهد داشت. این گوشی در بسیاری از سخت افزارهای داخلی خود بهبود خواهد داشت که از آن جمله می توان به پردازنده سریع تر و باتری حداقل 3000 میلی آمپر ساعتی اشاره کرد (بزرگ تر از باتری 2716 میلی آمپر ساعتی آیفون ایکس فعلی). در مجموع بدون اینکه ارتقاء عمده ای در آیفون ایکس به وجود آمده باشد، این گوشی می تواند تبدیل به بهترین آیفون اپل شود. اما به هر حال برای قضاوت بهتر در مورد آن باید تا زمان معرفی رسمی و عرضه گوشی به بازار صبر کنیم.

منبع phonearena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها