پیش سفارش آیفون ایکس از مرز 50 میلیون دستگاه عبور خواهد کرد؟!

از بین سه گوشی هوشمندی که اپل در رویداد چند هفته قبل خود رونمایی کرد، پیشرفته‌ترین مدل یعنی آیفون ایکس (iPhone X) هنوز عرضه نشده و این اتفاق تا اوایل نوامبر (آبان ماه) روی نخواهد داد. با اینکه فروش دو گوشی آیفون 8 و آیفون 8 پلاس از 4 روز قبل آغاز شده، اما این طور که به نظر می‌رسد، طراحی نوآورانه و متفاوت آیفون ایکس باعث شده تا خریداران تمایل چندانی به آیفون 8 و آیفون 8 پلاس نداشته و منتظر قدرتمندترین گوشی هوشمند اپل بمانند. اتفاقی که اپل به احتمال زیاد از آن خشنود خواهد بود.

به گفته مینگ-چی کو، یکی از تحلیل‌گران برجسته شرکت KGI Securities، با وجود قیمت بالایی که آیفون ایکس دارد (999 دلار برای مدل 64 گیگابایتی و 1,149 برای مدل 256 گیگابایتی)، پیش سفارش این گوشی هوشمند می‌تواند از مرز 50 میلیون دستگاه عبور کند. جالب است بدانید که در صورت ثبت این تعداد پیش سفارش، آیفون ایکس به یک رکورد جالب در سری آیفون و حتی در بین تمامی مدل‌های گوشی‌های هوشمندی که تاکنون عرضه شده‌اند (صرف‌نظر از شرکت سازنده و سیستم عامل گوشی)، دست پیدا خواهد کرد.

آیفون ایکس

شایان ذکر است که پیش سفارش آیفون ایکس از تاریخ 27 اکتبر (5 آبان) آغاز شده و در روز 3 نوامبر (12 آبان) نیز به صورت رسمی وارد بازارهای جهانی خواهد شد. یکی از مهمترین قابلیت‌های اضافه شده به آیفون ایکس، فناوری فیس آی دی (Face ID) می‌باشد که به طور کامل جایگزین سیستم امنیتی تاچ آی دی (Touch ID) شده و وظیفه باز کردن قفل گوشی و همچنین تأمین امنیت پرداخت‌های موبایلی را بر عهده خواهد داشت.

فناوری فیس آی دی متکی به دوربین‌هایی است که در جلوی بدنه و قسمت فوقانی آن تعبیه شده و اپل از آن‌‌ها تحت عنوان TrueDepth یاد می‌کند. این سیستم شامل یک دوربین مادون قرمز، پرتوافکن (با نور مادون قرمز نامرئی) و پروژکتور نقطه است. به گفته اپل در هنگام استفاده از فیس آی دی، 30،000 نقطه نامرئی بر روی صورت کاربر تابانده شده و به وسیله آن‌ها نقشه منحصر به فرد صورت وی ترسیم می‌شود. مینگ-چی کو معتقد است که اپل برای تولید انبوه این سیستم دوربین دچار مشکل بوده و در نتیجه احتمال دارد که موجودی آیفون ایکس در ابتدای عرضه بسیار محدود باشد. به اعتقاد این تحلیل‌گر بازار گوشی‌های هوشمند، هماهنگ شدن میزان عرضه و تقاضای آیفون ایکس ممکن است تا اوایل سال 2018 طول بکشد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها