دست نگه دارید، به آیفون ایکس هیچ اپراتوری سرویس نمی‌دهد!

آیفون ایکس از روز گذشته وارد بازار ایران شده است و اینطور که گفته شده با قیمت های بسیار بالا در حال فروش است. اما امروز حمیدرضا دهقانی‌نیا در گفت و گویی با اشاره به اینکه گوشی موبایل «آیفون 10» قاچاق به حساب می‌آید و طی هفته‌های آینده نمی‌تواند از شبکه اپراتوری سرویس دریافت کند، گفت:

مردم به منظور اطمینان از خرید، می‌توانند IMEI این مدل از گوشی‌های تلفن همراه را به سامانه پیامکی ۷۷۷۷ ارسال کرده تا از اصالت آنها آگاهی پیدا کنند.

وی اظهار داشت:

با توجه به آغاز فرآیند پایش شبکه طرح ثبت تلفن همراه، گوشی تلفن همراه اپل با مدل «آیفون X» یا همان «آیفون ۱۰» در این فرآیند مشاهده نشده است؛ تا به امروز نیز هیچ ثبت سفارشی برای این مدل صورت نگرفته و IMEI آن در گمرک ثبت نشده است؛ بنابراین این گوشی قاچاق به حساب می‌آید.

وی افزود:

بنابراین با شروع اعمال سیاست‌ها در خصوص طرح رجیستری، این مدل از گوشی‌های تلفن همراه نمی‌تواند از شبکه اپراتوری سرویس دریافت کنند و در هفته‌های آتی این سرویس‌دهی قطع خواهد شد. 

دهقانی‌نیا ادامه داد:

با این شرایط، به خریداران توصیه می‌شود تا زمانی که محموله‌های قانونی با گارانتی وارد کشور نشده است، به هیچ وجه اقدام به خرید این مدل از گوشی‌های موبایل نکنند.

سخنگوی طرح رجیستری اظهار داشت:

به منظور اطمینان از خرید، مردم می‌توانند با ارسال IMEI این مدل از گوشی‌های تلفن همراه به سامانه پیامکی با شماره  ۷۷۷۷ از اصالت کالا آگاهی یافته و مطمئن شوند که این کالا در شبکه ثبت شده است یا خیر؛ در واقع اگر در استعلام این پیامک عنوان شد «کالا در شبکه ثبت نشده است»، از خرید آن گوشی خودداری کنند.

گفتنی است برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به پایگاه رسمی اطلاع رسانی طرح ثبت تلفن همراه (رجیستری) به آدرس hamta_ntsw@ مراجعه فرمایید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar