پس‌زمینه‌های پویای جدید آیفون ایکس برای به رخ کشیدن نمایشگر اولد آن!

اپل امسال سه گوشی هوشمند جدید معرفی کرد که دو مدل از آن‌ها، یعنی آیفون 8 و آیفون 8 پلاس، طراحی مشابهی با پرچمدارهای سال گذشته این شرکت دارند، اما مدل سوم به نام آیفون ایکس یک محصول ویژه است که به مناسبت دهمین سالگرد تولید آیفون، طراحی شده و خلاقیت بیشتری در آن دیده می‌شود. آیفون ایکس اولین گوشی اپل است که با صفحه نمایش اولد (OLED) راهی بازار می‌شود و این گوشی از این حیث نیز یک محصول ویژه قلمداد می‌شود.

صفحات نمایش اولد پیش از این توسط تعدادی از تولید کنندگان گوشی‌های اندرویدی مورد استفاده قرار گرفته که سرآمد آن‌ها شرکت کره‌ای سامسونگ می‌باشد. این شرکت خالق برند Super AMOLED بوده و نقشی اساسی در فراگیر شدن این پانل‌ها داشته است. حکمرانی و تسلط سامسونگ در عرصه نمایشگرها به حدی است که حتی همین نمایشگرهای اولد آیفون ایکس را هم این کمپانی کره‌ای تولید می‌کند!

یکی از مهمترین مزایای یک نمایشگر AMOLED، نسبت کنتراست آن است. از آنجا که این پانل‌ها هیچ نور پس‌زمینه‌ای ندارند، هر یک از پیکسل‌ها مستقلاً روشن می‌شوند و برای ایجاد رنگ سیاه نیز فقط پیکسل‌های موجود به حالت خاموش در می‌آیند. این نوع رنگ سیاه در نمایشگرها به “سیاه واقعی” مشهور شده و در واقع با توجه به عدم وجود هیچ نوری در آن، می‌توان گفت توصیف چندان بدی هم نیست. همین مسائل باعث شده تا کاربران گوشی‌هایی با صفحه نمایش اولد، از تصاویر زمینه و تم‌های تاریک در گوشی خود استفاده کنند تا فشار کمتری به چشمانشان وارد شده و لذت بیشتری از کار با آن ببرند.

پس‌زمینه‌های پویای قدیمی و جدید

این طور که به نظر می‌رسد اپل هم قصد دارد مجموعه تصاویر زمینه پویای خود را به‌روز کند تا بتواند از مزایای صفحه نمایش اولد حداکثر بهره را ببرد. تصاویر زمینه پویا برای اولین بار با عرضه «آیفون 5 سی» (iPhone 5c) به سیستم عامل آی او اضافه شد و تاکنون نیز مورد استفاده کاربران آیفون بوده است. این مجموعه شامل 7 تصویر پس‌زمینه مختلف با 7 رنگ متفاوت است که شامل نقاطی نورانی هستند که با چرخاندن گوشی حرکت می‌کنند و به خاطر همین تحرک موجود در این تصاویر است که به آن‌ها لقب پویا (Dynamic) داده شده است.

حال بر اساس اطلاعاتی که یکی از فاش کنندگان مطرح با نام Benjamin Geskin منتشر کرده، مجموعه تصاویر زمینه پویای به‌روز شده آیفون ایکس دارای 7 تصویر با همان طرح نقاط نورانی خواهد بود که این بار نورهای رنگی را در یک پس زمینه سیاه به زیبایی به حرکت در خواهد آورد. این تصاویر جدید را می‌توانید در بالا مشاهده کنید. البته هنوز مشخص نیست که آیا این 7 پس زمینه پویا جایگزین موارد قبلی خواهند شد یا در کنار آن‌ها قرار خواهند گرفت. امیدواریم اپل با حفظ تصاویر پویای پیشین، این پس‌زمینه‌ها را هم به آیفون ایکس اضافه کند، زیرا 14 تصویر زمینه پویا چندان هم زیاد به نظر نمی‌رسد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع phonearena
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها