تست سرعت آیفون ایکس با گلکسی نوت 8؛ جنگ‌ دو غول گران‌قیمت [تماشا کنید]

از چند روز پیش و پس از تاخیر سنبتا طولانی، اپل جدیدترین پرچمدار خود را روانه بازار کرد. بسیاری از کاربران رقیب اصلی آیفون ایکس را پرچمداران سری اس و نوت سامسونگ می‌دانند. در این مطلب ویدیو مربوط به تست سرعت آیفون ایکس و گلکسی نوت 8 را مشاهده خواهید کرد.

برای اکثر کاربران سرعت بالا و عملکرد روان گوشی اهمیت زیادی دارد. این مهم امری عادی است به خصوص که پرچمداران جدید سامسونگ و اپل قیمت بالایی دارند و با پرداخت این هزینه باید توقع عملکرد بدون نقصی و سریعی از آنان داشت.

آیفون ایکس

آیفون 10 از چیپست جدید و قدرتمند اپل ای 11 بیونیک بهره می‌برد که به گفته اپل سریع‌ترین چیپست استفاده شده در گوشی‌های هوشمند است. این گوشی از 3 گیگابایت رم بهره می‌برد در حالی که رقیب کره‌ای 2 برابر آیفون ایکس رم دارد. گلکسی نوت 8 که در این تست مورد استفاده قرار گرفته به چیپست اگزینوس 8895 مجهز بوده و بیش از 2 ماه از کارکرد آن می‌گذرد. در ادامه تست سرعت پرچمداران اپل و سامسونگ را مشاهده نمایید:

تست سرعت آیفون ایکس و گلکسی نوت 8 :

همانطور که تماشا کردید در بخش اجرای نرم افزارها گلکسی نوت 8 سریع‌تر از آیفون ایکس بود، ولی در سرعت اجرای بازی‌ها آیفون ایکس عملکرد بهتری داشت. در بخش مرور وب نیز هر دو گوشی عملکرد مشابهی داشتند ولی آیفون ایکس با اختلاف بسیار کمی صفحات را سریعتر لود می‌کرد. البته اختلاف سرعتی که به آن اشاره کردیم بسیار ناچیز بوده و در بسیاری موارد کمتر از 1 ثانیه است که برای کاربران عادی ملموس نیست.

در بخش دیگری از تست که به مدیریت رم اختصاص داشت هر دو گوشی عملکرد فوق العاده‌ای داشتند و تمام نرم افزارهای اجرا شده در مرحله اول تست بدون ریفرش شدن در رم در دسترس بودند که امتیاز خوبی برای آیفون 10 و گلکسی نوت 8 به حساب می‌آید.

گلکسی نوت 8

بسیاری از علاقه‌مندان آیفون و کاربران قدیمی اندروید که از پرچمداران جدید اندرویدی استفاده نکردند به این موضوع اشاره می‌کنند که پرچمداران اندرویدی مدتی پس از استفاده دچار لگ می‌شوند و سرعت اولیه خود را از دست می‌دهد. این در حالی است گوشی گلکسی نوت 8 مورد استفاده در این تست بیش از 2 ماه کار کرده بود، ولی با این حال همچنان مثل روز اول عملکرد روان و دقیقی داشت.

در روزهای آینده باید منتظر بررسی‌های بیشتری از این دو گوشی در زمینه‌هایی از جمله باتری و دوربین باشیم که برتری هر کدام از این دو گوشی فوق‌العاده را نسبت به یکدیگر مشخص می‌سازد. در تست سرعت و مدیریت رم می‌توان عملکرد آیفون ایکس و گلکسی نوت 8 را برابر دانست.

برای تماشای تست سرعت پرچمداران مختلف و مقایسه آنها روی لینک زیر کلیک کنید:

تست سرعت گوشی‌های پرچمدار
لینک کوتاه http://bit.ly/2Nupzej
  • مطالب مرتبط
    >