فلای تودی

باز کردن قفل خودرو و روشن کردن آن با آیفون و اپل واچ!

لیست وسایلی که گوشی‌های هوشمند جایگزین آن‌ها می‌شوند، هر روز طولانی‌تر می‌شود. امروزه با وجود گوشی‌های هوشمندمان دیگر نیاز چندانی به دوربین، دستگاه پخش فیلم و موسیقی، رایانه و کیف پول‌مان نداریم و این طور که از خبر امروز برمی‌آید، در آینده‌ای نزدیک خواهیم توانست سوییچ خودرو را هم کنار گذاشته و به جای آن از گوشی استفاده کنیم! با دیجی رو همراه باشید.

بر اساس گزارش 9to5Mac، ظاهراً در نسخه بتای اخیر iOS 13.4 که برای توسعه دهندگان منتشر شده، یک رابط برنامه‌نویسی کاربردی یا API جدید به نام CarKey اضافه شده است. این طور که به نظر می‌رسد، CarKey عملکردی مشابه با برخی کلیدهای مدرن خواهد داشت که برای باز کردن قفل، قفل کردن و حتی روشن کردن ماشین به کار می‌روند و این کار را بدون تماس فیزیکی انجام می‌دهند. قابلیت جدید آی او اس هم با گوشی‌های آیفون و هم اپل واچ سازگار خواهد بود.

همچنین، متن موجود در API نشان می‌دهد که این ویژگی جدید جزئی از برنامه Wallet خواهد بود و مشابه با نحوه عملکرد کارت‌های Express Transit، پس از جفت شدن اولیه نیازی به استفاده از فیس آی دی برای تأیید هویت ندارد.

برای استفاده از CarKey آیفون یا اپل واچ را به سمت دستگاه گیرنده بگیرید. این ویژگی بدون نیاز به فیس آی دی و به صورت خودکار کار خواهد کرد. می‌توانید تنظیمات حالت اکسپرس را در Wallet تغییر دهید.

این بدان معنی است که شما قادر خواهید بود از آیفون یا اپل واچ خود برای باز کردن قفل و روشن کردن ماشین استفاده کنید، حتی اگر باتری آن‌ها تمام شده باشد.

باز کردن قفل خودرو با اپل واچ

اطلاعات دیگری که از API جدید به دست آمده، نشان می‌دهند که امکان به اشتراک گذاشتن CarKey برای کسانی که دارای آیفون یا اپل واچ بوده و برنامه Wallet را نصب کرده‌اند، وجود خواهد داشت. بنابراین،‌ به راحتی می‌توانید اجازه دسترسی به ماشین خود را به هر کسی که مایل بودید، بدهید. این ویژگی می‌تواند استفاده از خودرو را برای اعضای خانواده بسیار راحت‌تر و بدون دردسرتر کند.

فرآیند استفاده از CarKey به این شکل است که ابتدا باید برنامه ویژه خودروی خود را که توسط تولید کننده آن طراحی شده، نصب کنید و سپس گوشی خود را به گیرنده NFC ماشین نزدیک کرده و گزینه مختص خودور را در برنامه Wallet پیدا کنید. پس از انجام این کار، می‌توانید سوییچ مجازی خودرو را به اپل واچ هم اضافه کنید.

البته بدیهی است که بهره‌مندی از CarKey مستلزم یک سری پیش‌نیازها خواهد بود که مهم‌ترین آن‌ها مجهز بودن خودرو به اتصال NFC است. بنابراین، استفاده از این قابلیت جدید و مدرن در ماشین‌های قدیمی عملاً‌ امکان‌پذیر نخواهد بود.

همچنین هنوز در این باره هیچ اطلاعاتی به صورت رسمی از سوی اپل ارائه نشده است و در نتیجه نمی‌توان با قاطعیت در مورد زمان در دسترس قرار گرفتن آن اظهار نظر کرد. اما به هر حال، با توجه به حجم اطلاعاتی که در API وجود دارد، اضافه شدن CarKey به دستگاه‌های اپل در آینده نزدیک بسیار محتمل به نظر می‌رسد.

مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها